Άνετη νίκη ο ΑΟΧ/Κισσαμικός, 2-0 τον Παναιγιάλειο στα Περιβόλια

Χωρίς να δυσκολευτεί ιδιαίτερα ο ΑΟΧ/Κισσαμικός επικράτησε σήμερα 2-0 του Παναιγιάλειου, στο ματς που ολοκλήρωσε την 29η αγωνιστική.

Η ομάδα του Γιώργου Πετράκη «κλείδωσε» ουσιαστικά τη νίκη από το πρώτο ημίχρονο, με τον Παντελάκη να δίνει το προβάδισμα με κεφαλιά μόλις στο 7ο λεπτό.

Στο 16’ από την ωραία συνεργασία του Λέο με τον Σάλιακα, ο δεύτερος με πλασέ πέτυχε το 2-0.

Οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν κάπως «στροφές» μετά το 70’ και απείλησαν την εστία του Παπαδόπουλου, ενώ είχαν δοκάρι με τον Μηλιώτη στην τελευταία φάση του αγώνα.

ΑΟΧ/ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ (Γιώργος Πετράκης): Παπαδόπουλος, Τόλι, Παντελάκης, Μαρκοπουλιώτης, Αρναούτογλου, Σελινιωτάκης (71’ Βρεττός), Γκίνη (93’ Καραγεώργης), Λεμονής, Σάλιακας (87’ Αποστολίδης), Χαλκιαδάκης, Λέο.

ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ (Πέτρος Δημητρίου): Τσάπαλος, Γραμματίκας, Σμίλτος, Γκούμας, Βλάχος (68’ Χαρίτος), Μηλιώτης, Γαβριηλίδης, Σταματής (46’ Δοξάκης), Κανάλς (93’ Καναβέτας), Κόκκορης, Ζαφειράκης.