Ικανοποιημένος ο Δέλλας από το φιλικό με Παναθηναϊκό

Ικανοποιημένο για… 70 λεπτά άφησε η εικόνα της ΑΕΚ τον Τραϊανό Δέλλα στο νικηφόρο φιλικό με τον Παναθηναϊκό (3-2). Ο προπονητής της «Ένωσης» είχε παράπονα μόνο από το κακό ξεκίνημα της ομάδας του στο δεύτερο ημίχρονο, όταν δέχτηκε μεγάλη πίεση και δύο γκολ από τους «πράσινους».

«Μπράβο για τη νίκη σας, αλλά να ξέρετε πως δεν γίναμε καλύτερη ομάδα μετά από μια νίκη σε φιλικό. Πρέπει να μείνουμε προσγειωμένοι. Στο πρώτο εικοσάλεπτο του δευτέρου ημιχρόνου ήμασταν χαμένοι. Βέβαια, συνήλθαμε στην πορεία, βάλαμε κάτω τη μπάλα και καταφέραμε να πάρουμε τη νίκη.

Αποδείξαμε ότι αν είμαστε σοβαροί κανένας δεν μπορεί να μας νικήσει. Σε κάθε αγώνα, όμως, πρέπει να μπαίνουμε δυνατά και στα δύο ημίχρονα γιατί κανένα παιχνίδι δεν τελειώνει ακόμα και αν είσαι μπροστά στο σκορ με 2 ή 3-0. Είδατε τι έγινε όταν μπήκαμε χαλαρά και δεχθήκαμε δύο τέρματα σε δέκα λεπτά», είπε ο «Κολοσσός» στους ποδοσφαιριστές του.