Άρης-Αστέρας Τρίπολης 2-0: Οι αλλαγές έστειλαν μήνυμα πρόκρισης!

Μπερτόγλιο και Μαντσίνι ήρθαν από τον πάγκο και έβαλαν τα γκολ της νίκης

Ο πάγκος έδωσε τη νίκη στον Άρη στο σημερινό παιχνίδι Κυπέλλου με τον Αστέρα Τρίπολης, με τον Άκη Μάντζιο να ρίχνει στο ματς από τον πάγκο στο β’ ημίχρονο τους Μπερτόγλιο και Μαντσίνι και εκείνοι σκοράροντας έδωσαν τη νίκη με 2-0 στους «κίτρινους».

Ο Άρης που δεν τα πηγαίνει καλά στο πρωτάθλημα το τελευταίο διάστημα, πηρε… οξυγόνο μέσω του σημερινού αγώνα Κυπέλλου ενώ οι Αρκάδες ήταν απογοητευτικοί…

Οι γηπεδούχοι ήταν ανούσιοι στο α’ ημίχρονο αλλά στην επανάληψη ανέβασαν το ρυθμός τους και σκόραραν στο 69ο λεπτό με τον Μαντσίνι και στο 76ο με τον Μπερτόγλιο.

ΑΡΗΣ (Άκης Μάντζιος): Σιαμπάνης, Σάκιτς, Γκάνεα, Ροζ, Δεληζήσης, Λούκας Σάσα, Τζέγκο, Σίλβα (84’ Κάτσε), Ματέο Γκαρσία (54’ Μπερτόγλιο), Μπρούνο Γκάμα (84’ Λόπεθ), Μάνος (65’ Μαντσίνι).

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Μίλαν Ράσταβατς): Τσιφτσής, Γκαρθία, Τασουλής, Πασαλίδης, Σουάρεθ, Μπέλοκ, Μουνάφο (73’ Ριέρα), Λέο Τίλικα (63’ Κρέσπι), Καπίγια (64’ Σίτο), Αλί Μπαμπά (46’ Βαλιέντε), Τζίμας (87’ Κανελλόπουλος).