ΟΦ Ιεράπετρας-Ολυμπιακός Βόλου 1-3: Προηγήθηκε αλλά...έμεινε εκεί...

Άσχημη μέρα με πικρή ήττα στο Βουζουνεράκειο για την κρητική ομάδα...

Ο ΟΦ Ιεράπετρας προηγήθηκε νωρίς στο σημερινό παιχνίδι στο Βουζουνεράκειο με τον Ολυμπιακό Βόλου αλλά αυτό δεν ήταν αρκετό για να πάρει τους τρεις βαθμούς της νίκης...

Αναλυτικά φάσεις και γκολ:

12' ΓΚΟΛ 1-0. Ο Σκόνδρας άνοιξε το σκορ για τον ΟΦΙ με κοντινό σουτ, έπειτα από ωραία μπαλιά του Αναστασόπουλου από δεξιά.

14' Σουτ του Σκόνδρα εντός περιοχής, έδιωξε σε κόρνερ ο Ξενοδόχοφ.

28' ΓΚΟΛ 1-1. Σέντρα του Μπουτζίκου από αριστερά, ο Κουτσιανικούλης πάσαρε στον Σκοπελίτη και εκείνος με πλασέ ισοφάρισε.

42' Εκτέλεση φάουλ, μπλόκαρε ο Ξενοδόχοφ στη δεξιά πλευρά της εστίας του.

53' Σουτ του Κουτσιανικούλη από μακρινή απόσταση, δεν είχε πρόβλημα ο Καραγκιολίδης.

59' ΓΚΟΛ 1-2. Προβάδισμα για τους φιλοξενούμενους με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κέρι. Την εσχάτη των ποινών κέρδισε ο σκόρερ σε μαρκάρισμα του Σέχου εντός περιοχής.

61' Σέντρα σουτ του Κουτσιανικούλη από δεξιά, ελάχιστα άουτ η μπάλα.

63' Πλασέ του Τσίτα από πλάγια, απομάκρυνε ο Καραγκιολίδης.

68' ΓΚΟΛ 1-3. Σέντρα του Κέρι από δεξιά, σκαστή κεφαλιά του Τσίτα και οι φιλοξενούμενοι παίρνουν αέρα δύο τερμάτων.

88' Σέντρα του Ναβαλόν από αριστερά, ο Τσίτας πλάσαρε προ κενής εστίας, αλλά ο Χιντζίδης πρόλαβε και έδιωξε επάνω στη γραμμή.

Διαιτητής: Ρούσσος (Κορινθίας), Βοηθοί: Μπουρτζοβίτης - Τριαντάφυλλος (Κορινθίας), 4ος: Βασάκης (Ηρακλείου).

Κίτρινες: Μάγκας (17'), Ράντι (37'), Παπαδόπουλος (62'), Ξενοδόχοφ (65'), Ρόκας (91').

ΟΦ Ιεράπετρας (Τίμος Καβακάς): Καραγκιολίδης, Σέχου, Σμίλτος (59' Βακράκος), Μάγκας, Αναστασόπουλος, Σκόνδρας, Αποστολόπουλος, Βογιατζής, Χιντζίδης, Χύσι (57'Παπαδόπουλος), Χαντί (69' Χρυσογάκης).

Ολυμπιακός Βόλου (Λεωνίδας Βόκολος): Ξενοδόχοφ, Γραικός, Βοσνακίδης, Τσιάρας, Μπουτζίκος, Ράντι, Κόλα (55' Βασιλούδης), Κέρι (86' Ναβαλόν), Σκοπελίτης (78' Ρόκας), Κουτσιανικούλης, Τσίτας.