Άτυχος στην πρεμιέρα ο Τζαγκόεφ

Το πρώτο ημίχρονο του αγώνα της Ρωσίας με την Σαουδική Αραβία είχε θετικές και αρνητικές ειδήσεις για τους διοργανωτές.

Το θετικό είναι ότι με ευκολία προηγήθηκαν 2-0 στο σκορ χάρη στα γκολ των Γκαζίντσκι και Τσερίσεφ αλλά το αρνητικό ήταν ο τραυματισμός του Άλαν Τζαγκόεφ.

Ο βασικός επιθετικός των Ρώσων αποχώρησε πριν καν συμπληρωθούν τα 25 λεπτά αγώνα, έχοντας υποστεί τράβηγμα στον δικέφαλο. Άμεσα θα υποβληθεί σε μαγνητική αλλά οι πρώτες εκτιμήσεις είναι ότι θα χάσει τα υπόλοιπα ματς του ομίλου.

Αν επιβεβαιωθούν οι άσχημες εκτικήσεις για τον Τζαγκόεφ, η Ρωσία θα στερηθεί έναν από τους πιο ποιοτικούς και έμπειρους μέσους της και μένει να δούμε πόσο και αν μπορεί να επηρεάσει τα πλάνα του ποροπονητή Στάνισλαβ Τσερκέσοφ.

Ωστόσο η εμφάνιση του Ντένις Τσερίσεφ σήμερα δείχνει ότι υπάρχει ταλέντο στην ομάδα και ότι το κενό του Τζαγκόεφ μπορεί να καλυφθεί.