Europa League

Μονομαχίες σε όλη την Ευρώπη!

Μάχες απ' άκρη σ' άκρη της Ευρώπης περιλαμβάνει η 4η αγωνιστική των ομίλων του Europa League.

Ξεχωρίζουν τα Λεβερκούζεν-Ζυρίχη, Σέλτικ-Λειψία, Φενέρμπαχτσε-Άντερλεχτ, Άρσεναλ-Σπόρτινγκ Λισαβόνας, Σπαρτάκ Μόσχας-Ρέιντζερς, Λάτσιο-Μαρσέιγ, Γκενκ-Μπεσίκτας, Κράσνονταρ-Σταντάρ Λιέγης και Ντιναμό Κιέβου-Ρεν.

Σε ό,τι αφορά στις κυπριακές ομάδες η ΑΕΚ Λάρνακας αντιμετωπίζει τη Λουντογκόρετς στη Βουλγαρία στη μάχη των ουραγών του πρώτου ομίλου, ενώ ο τρίτος του ογδόου ομίλου, Απόλλων Λεμεσού, φιλοξενεί την πρωτοπόρο Άιντραχτ Φρανκφούρτης.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

 

1ος Όμιλος

Λουντογκόρετς-ΑΕΚ Λάρνακας 22:00

Λεβερκούζεν-Ζυρίχη 22:00

Βαθμολογία: Ζυρίχη 9, Λεβερκούζεν 6, ΑΕΚ Λάρνακας 1, Λουντογκόρετς 1.

 

2ος Όμιλος

Σέλτικ-Λειψία 22:00

Ρόζενμποργκ-Σάλτσμπουργκ 22:00

Βαθμολογία: Σάλτσμπουργκ 9, Λειψία 6, Σέλτικ 3, Ρόζενμποργκ 0.

 

3ος Όμιλος

Σλάβια Πράγας-Κοπεγχάγη 22:00

Μπορντό-Ζενίτ 22:00

Βαθμολογία: Ζενίτ 7, Σλάβια 6, Κοπεγχάγη 4, Μπορντό 0.

 

4ος Όμιλος

Φενέρμπαχτσε-Άντερλεχτ 17:50

Ντιναμό Ζάγκρεμπ-Σπάρτακ Τρνάβα 22:00

Βαθμολογία: Ντιναμό Ζάγκρεμπ 9, Φενέρμπαχτσε 4, Σπάρτακ Τρνάβα 3, Άντερλεχτ 1.

 

5ος Όμιλος

Άρσεναλ-Σπόρτινγκ Λισαβόνας 22:00

Βόρσκλα-Καραμπάγκ 22:00

Βαθμολογία: Άρσεναλ 9, Σπόρτινγκ 6, Βόρσκλα 3, Καραμπάγκ.

 

6ος Όμιλος

Ολυμπιακός-Ντουντελάνζ 22:00

Μπέτις-Μίλαν 22:00

Βαθμολογία: Μπέτις 7, Μίλαν 6, Ολυμπιακός 4, Ντουντελάνζ 0.

 

7ος Όμιλος

Ραπίντ Βιέννης-Βιγιαρεάλ 19:55

Σπαρτάκ Μόσχας-Ρέιντζερς 19:55

Βαθμολογία: Ρέιντζερς 5, Βιγιαρεάλ 5, Ραπίντ Βιέννης 3, Σπαρτάκ Μόσχας 2.

 

8ός Όμιλος

Λάτσιο-Μαρσέιγ 19:55

Απόλλων Λεμεσού-Άιντραχτ Φρανκφούρτης 19:55

Βαθμολογία: Άιντραχτ 9, Λάτσιο 6, Απόλλων Λεμεσού 1, Μαρσέιγ 1.

 

9ος Όμιλος

Γκενκ-Μπεσίκτας 19:55

Μάλμε-Σάρπσμποργκ 19:55

Βαθμολογία: Γκενκ 6, Μάλμε 4, Σάρπσμποργκ 4, Μπεσίκτας 3.

 

10ος Όμιλος

Ακίσαρσπορ-Σεβίλλη 19:55

Κράσνονταρ-Σταντάρ Λιέγης 19:55

Βαθμολογία: Κράσνονταρ 6, Σταντάρ Λιέγης 6, Σεβίλλη 6, Ακίσαρσπορ 0.

 

11ος Όμιλος

Αστάνα-Γιάμπλονετς 17:50

Ντιναμό Κιέβου-Ρεν 19:55

Βαθμολογία: Αστάνα 5, Ντιναμό Κιέβου 5, Ρεν 3, Γιάμπλονετς 2.

 

12ος Όμιλος

Βίντι-ΠΑΟΚ 19:55

ΜΠΑΤΕ-Τσέλσι 19:55

Βαθμολογία: Τσέλσι 9, ΜΠΑΤΕ 3, ΠΑΟΚ 3, Βίντι 3.

Σχόλια