Europa League

Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής στο Europa League

Βραδιά με θέαμα και πολλά γκολ η χθεσινή για τους 12 ομίλους του Europa League.

Στον όμιλο που συμμετέχει ο ΠΑΟΚ, η Τσέλσι νίκησε 1-0 τη Βίντι στο άλλο ματς, ενώ για το γκρουπ του Ολυμπιακού, η Μπέτις δεν δυσκολεύτηκε κόντρα στην Ντουντελάνζ. 

Τα περισσότερα φαβορί συνέχισαν με νίκες, ενώ σε ό,τι αφορά τις κυπριακές ομάδες, η ΑΕΚ Λάρνακας ηττήθηκε στην έδρα της Λεβερκούζεν, ενώ ο Απόλλων Λεμεσού αναδείχτηκε ισόπαλος 2-2 με τη Μαρσέιγ.

Αναλυτικά η εικόνα ανά όμιλο:


1ος Όμιλος
Ζυρίχη-Λουντογκόρετς 1-0
Λεβερκούζεν-ΑΕΚ Λάρνακας 4-2

Βαθμολογία
1. Λεβερκούζεν 6
2. Ζυρίχη 6
3. ΑΕΚ Λάρνακας 0
4. Λουντογκόρετς 0

Επόμενη (3η)
ΑΕΚ Λάρνακας-Λουντογκόρετς
Ζυρίχη-Λεβερκούζεν

2ος Όμιλος
Σάλτζμπουργκ-Σέλτικ 3-1
Ρόζενμποργκ-Λειψία 1-3

Βαθμολογία
1. Σάλτσμπουργκ 6
2. Σέλτικ 3
3. Λειψία 3
4. Ρόζενμποργκ 0

Επόμενη (3η)
Λειψία-Σέλτικ
Σάλτσμπουργκ-Ρόζενμποργκ

3ος Όμιλος
Ζενίτ-Σλάβια Πράγας 1-0
Μπορντό-Κοπεγχάγη 1-2

Βαθμολογία
1. Κοπεγχάγη 4
2. Ζενίτ 4
3. Σλάβια Πράγας 3
4. Μπορντό 0

Επόμενη (3η)
Κοπεγχάγη-Σλάβια Πράγας
Ζενίτ-Μπορντό

4ος Όμιλος
Άντερλεχτ-Ντιναμό Ζ. 0-2
Φενέρμπαχτσε-Σπ. Τρνάβα 2-0

Βαθμολογία
1. Ντιναμό Ζάγκρεμπ 6
2. Σπάρτακ Τρνάβα 3
3. Φενέρμπαχτσε 3
4. Άντερλεχτ 0

Επόμενη (3η)
Σπάρτακ Τρνάβα-Ντιναμό Ζ.
Άντερλεχτ-Φενέρμπαχτσε

5ος Όμιλος
Καραμπάκ-Άρσεναλ 0-3
Βόρσκλα-Σπόρτινγκ Λ. 1-2

Βαθμολογία
1. Άρσεναλ 6
2. Σπόρτινγκ Λ. 6
3. Βόρσκλα 0
4. Καραμπάκ 0

Επόμενη (3η)
Σπόρτινγκ Λ.-Άρσεναλ
Καραμπάκ-Βόρσκλα

6ος Όμιλος

Μίλαν-Ολυμπιακός 3-1
Μπέτις-Ντουντελάνζ 3-0

Βαθμολογία
1. Μίλαν 6
2. Μπέτις 4
3. Ολυμπιακός 1
4. Ντουντελάνζ 0

Επόμενη (3η)
Ντουντελάνζ-Ολυμπιακός
Μίλαν-Μπέτις

7ος Όμιλος
Ρέιντζερς-Ραπίντ Βιέννης 3-1
Σπαρτάκ Μόσχας-Βιγιαρεάλ 3-3

Βαθμολογία
1. Ρέιντζερς 4
2. Ραπίντ Β. 3
3. Βιγιαρεάλ 2
4. Σπαρτάκ Μ. 1

Επόμενη (3η)
Βιγιαρεάλ-Ραπίντ Β.
Ρέιντζερς-Σπαρτάκ Μ.

8ος Όμιλος
Άιντραχτ Φρ.-Λάτσιο 4-1
Απόλλων Λεμεσού-Μαρσέιγ 2-2

Βαθμολογία
1. Άιντραχτ Φρ. 6
2. Λάτσιο 3
3. Απόλλων Λ. 1
4. Μαρσέιγ 1

Επόμενη (3η)
Μαρσέιγ-Λάτσιο
Άιντραχτ Φρ.-Απόλλων Λ.

9ος Όμιλος
Σάρπσμποργκ-Γκενκ 3-1
Μάλμε-Μπεσίκτας 2-0

Βαθμολογία
1. Μπεσίκτας 3
2. Γκενκ 3
3. Μάλμε 3
4. Σάρπσμποργκ 3

Επόμενη (3η)
Μπεσίκτας-Γκενκ
Σάρπσμποργκ-Μάλμε

10ος Όμιλος
Σταντάρ Λιέγης-Ακχισάρ 2-1
Κράσνονταρ-Σεβίλλη 2-1

Βαθμολογία
1. Κράσνονταρ 6
2. Σταντάρ Λ. 3
3. Σεβίλλη 3
4. Ακχισάρ 0

Επόμενη (3η)
Σεβίλλη-Ακχισάρ
Σταντάρ Λ.-Κράσνονταρ

11ος Όμιλος
Αστάνα-Ρεν 2-0
Γιάμπλονετς-Ντιναμό Κιέβου 2-2

Βαθμολογία
1. Αστάνα 4
2. Ρεν 3
3. Ντιναμό Κιέβου 2
4. Γιάμπλονετς 1

Επόμενη (3η)
Ρεν-Ντιναμό Κιέβου
Γιάμπλονετς-Αστάνα

12ος Όμιλος
Τσέλσι-Βίντι 1-0
Μπάτε-ΠΑΟΚ 1-4

Βαθμολογία
1. Τσέλσι 6
2. ΠΑΟΚ 3
3. Μπάτε 3
4. Βίντι 0

Επόμενη (3η)
ΠΑΟΚ-Βίντο
Τσέλσι-Μπάτε

Σχόλια