Πάνω από 240.000 υπογραφές... για να ξαναγίνει το ματς Γαλλίας-Ελβετίας!

Η αίτηση των "αγανακτισμένων" φιλάθλων ισχυρίζεται ότι δεν την τηρήθηκε ο κανονισμός στην τελευταία εκτέλεση του Μπαπέ. Η UEFA, ούτε που να το ακούσει...

Περισσότερα από 240.000 άτομα έχουν υπογράψει μια αναφορά για να ξαναγίνει το παιχνίδι Γαλλία εναντίον Ελβετίας

Οι τερματοφύλακες πρέπει να κρατούν τουλάχιστον ένα πόδι στη γραμμή του τέρματος όταν αντιμετωπίζουν πέναλτι, αλλά οι Γάλλοι οπαδοί παραπονέθηκαν ότι ο Γιαν Ζόμερ δεν τήρησε τον κανονισμό κατά τη διάρκεια του σποτ του Κιλιάν Μπαπέ..

Όπως ανέφερε το RTL Sport, έχουν υπογράψει περισσότερα από 240.000 άτομα την αίτηση για την επανάληψη του αγώνα.

Παρά το προβάδισμα της Γαλλίας με 3-1, η Ελβετία ολοκλήρωσε την επιστροφή της και ισοφάρισε για να στείλει το παιχνίδι σε παράταση και μετά στα πέναλτι, όπου ο Μπαπέ δεν μπόρεσε να νικήσει τον Ζόμερστο στην καθοριστική εκτέλεση.

Φυσικά η UEFA δεν φαίνεται πρόθυμη να συμφωνήσει με αυτές τις αντιδράσεις και να επαναλάβει το παιχνίδι, καθώς είναι πεπεισμένοι ότι ο διαιτητής και οι αξιωματούχοι του VAR έλαβαν τη σωστή απόφαση.