Ο απίθανoς πανηγυρισμός του Μουρίνιο!

Το παιχνίδι στο Μπερναμπέου ήταν αυτό που ξεχώριζε από το πρόγραμμα της πρώτης ημέρας αλλά μετά 0-0 του πρώτου ημιχρόνου κανείς δεν περίμενε τι θα ακολουθούσε στην επανάληψη.

Ρεάλ Μαδρίτης και Μάντσεστερ Σίτι δικαίωσαν τον τίτλο: "Κορυφαία διασυλλογική διοργάνωση" με πέντε γκολ σε ένα ημίχρονο και τους Ισπανούς νικητές παρότι οι Άγγλοι προηγήθηκαν δύο φορές!

Η απίστευτη ανατροπή ολοκληρώθηκε στο 90', με τον Κριστιάνο Ρονάλντο να αποφεύγει εξαιρετικά τον Ζαμπαλέτα από αριστερά, να σουτάρει και ο Χαρτ να μην μπορεί να σταματήσει το σουτ του Πορτογάλου.

Ο Βενσάν Κομπανί έσκυψε στο σουτ του Ρονάλντο και μάλλον είναι αυτός που φταίει περισσότερο, παρά ο Χαρτ, για το τέρμα της νίκης της Ρεάλ.

Το ποιος φταίει δεν απασχολεί τον Μουρίνιο ο οποίος πετάχτηκε από τον πάγκο του και πανηγύρισε την ανατροπή περισσότερο κι από τον Ρονάλντο!