Μπάγερν-Παρί 2-3: Έλιωσε και...τα χιόνια ο Εμπαπέ στο Μόναχο!

Οι Βαυαροί είχαν τις ευκαιρίες αλλά ο σούπερ σταρ ήταν... στην άλλη πλευρά!

Η Παρί με Εμπαπέ...που έσπαγε τον πάγο πέτυχε μεγάλο διπλό κόντρα στην Μπάγερν (που είχε τις περισσότερες ευκαιρίες) με σκορ 2-3 στο Μόναχο και έκανε μεγάλο βήμα για μια μεγάλη πρόκριση-μέσω του χθεσινού αγώνα που έγινε με χιονόπτωση-στα ημιτελικά του Champions League!

Πιο αναλυτικά:

Μπάγερν-Παρί Σεν Ζερμέν 2-3: Mόλις 3 λεπτά χρειάστηκε ο Εμπαπέ για να ανοίξει το σκορ στο χιονισμένο Μόναχο και το 0-1. Κόντρα στη ροή η Παρί με Μαρκίνιος έφτασε στο 0-2 στο 28ο λεπτό. Με Τσούπο Μοτίνγκ στο 37 και Μίλερ στο 60 η Μπάγερν ισοφάρισε αλλά ο δαιμόνιος Εμπαπέ πέτυχε με ιδανικό τελείωμα το 2-3 στο 68! Bροχή τα γκολ με...χιονόπτωση δηλαδή με την άτυχη Μπάγερν να αδικείται από το σκορ και τους Γάλλους φαβορί για τα ημιτελικά και κοντά...στην εκδίκηση κατα των Βαυαρών για την περασμένη σεζόν!