Δύο γκολ ο Γιακουμάκης και ένα ο Κούτσιας στο… ελληνικό ντέρμπι του MLS

Ισόπαλο 3-3 ολοκληρώθηκε το… ελληνικό ντέρμπι του MLS ανάμεσα στην Σικάγο Φάιερ του Γιώργου Κούτσια και την Ατλάντα Γιουνάιτεντ του Γιώργου Γιακουμάκη.

Οι δύο Έλληνες διεθνείς επιθετικοί έκλεψαν την παράσταση με τα γκολ τους!

Η Ατλάντα προηγήθηκε 0-1 με τον Γκάτμαν, αλλά η Σικάγο Φάιερ μέσα σε επτά λεπτά γύρισε το ματς με το αυτογκόλ του Πουράτα στο 42' και το γκολ του Σελασιά στο 49'.

Ο Γιώργος Γιακουμάκης όμως, που πέρασε αλλαγή στο 46', έδωσε ξανά προβάδισμα στην Ατλάντα με δύο τέρματα σε 10 λεπτά.

Αρχικά, ισοφάρισε 2-2 στο 55' με ωραίο διαγώνιο σουτ, και στο 65' έκανε το 3-2 , φτάνοντας τα οκτώ γκολ στο φετινό MLS.

Η Σικάγο Φάιερ όμως, δεν είχε πει την τελευταία της λέξη ακόμα και με ήρωα τον Γιώργο Κούτσια πήρε τον βαθμό ισοπαλίας στο 89', διαμορφώνοντας το 3-3. Αυτό ήταν το πρώτο γκολ του Κούτσια στο MLS.