ΠΑΟΚ: Με αυτογκόλ στην τελευταία φάση 1-1 με Ριέκα! (videos)

Ο «δικέφαλος» γλίτωσε την εντός έδρας ήττα και όλα θα κριθούν στη ρεβάνς

Μια… ανάσα από το να φύγει ηττημένος από την Τούμπα έφτασε ο ΠΑΟΚ αλλά λυτρώθηκε στην τελευταία φάση του αγώνα, φέρνοντας ισοπαλία 1-1 με τη Ριέκα, στην πρώτη μεταξύ τους αναμέτρηση για τα Play Off του Europa Conference League...

O δικέφαλος είχε σωρεία χαμένων ευκαιριών, έχοντας βρεθεί από το 33’ πίσω στο σκορ με γκολ του Λεπίνιτσα.

Όσο περνούσαν τα λεπτά, η πίεση προς τα καρέ των Κροατών γινόταν αφόρητη αλλά το γκολ δεν ερχόταν, με αποτέλεσμα να μην υπάρχει και το καθαρό μυαλό για να τελειώσουν σωστά οι φάσεις.

Τελικά, αφού δεν κατάφερε να σκοράρει κάποιος παίκτης του ΠΑΟΚ, τη λύση έδωσε ο… Γκάλεσιτς, στέλνοντας με κεφαλιά στο 94ο λεπτό τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του…

ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου): Πασχαλάκης, Ροντρίγκο (31’ Τέιλορ), Βαρέλα, Κρέσπο, Βιεϊρίνια, Κούρτιτς (90’ Εσίτι), Σβαμπ, Ζίβκοβιτς (72’ Κούτσιας), Μπίσεσβαρ (72’ Μουργκ), Καντουρί (90’ Καγκάβα), Σφιντέρσκι

Ριέκα (Γκόραν Τόμιτς): Πρσκαλό, Ζοάο Εσκοβάλ, Κρέσιτς, Γκάλοβιτς, Τόμετσακ (72’ Μπούσνιακ), Βούκσεβιτς (76’ Γκάλεσιτς), Λεπινίτσα, Τσερίν (76’ Λίμπερ) , Πάβισιτς, Αμπέμ, Αμπάς (90’ Όμπρεγκον).