Την... πάτησε ο Άρης και αποκλείστηκε στο 121'! (vid)

Το ματς πήγαινε στα πέναλτι αλλά η Αστάνα έβαλε γκολ (2-1) και... έκλεψε την πρόκριση

Ο Άρης προηγήθηκε 2-0 και έστειλε το ματς με την Αστάνα στην παράταση, είχε μεγάλες ευκαιρίες για να βάλει τρίτο γκολ και τελικά την πάτησε στο 121’, όταν δέχτηκε εκείνος γκολ από την Αστάνα και παρά τη νίκη του με 2-1, αποκλείστηκε από τη συνέχεια του Europa Conference League.

O Μάνος στο 36’ και ο Λούκας Σάσα στο 78’ σκόραραν για τους «κίτρινους» ισοφαρίζοντας το σκορ του πρώτου αγώνα ενώ στο 86’ αποβλήθηκε ο Γκαρσία. Παρότι έπαιζε με παίκτη λιγότερο ο Άρης κυνήγησε να πετύχει το τρίτο γκολ αλλά πληγώθηκε στο τελευταίο λεπτό της παράτασης με τον Μπίτρι να σκοράρει για το 2-1….

ΑΡΗΣ (Άκης Μάντζιος): Ντένις, Σούντγκρεν, Φαμπιάνο, Μπεναλουάν, Σάκιτς, Λούκας Σάσα, Ματίγια (83’ Τζέγκο), Μπερτόγλιο (115’ Χαΐροβιτς), Μαντσίνι (66’ Ματέο Γκαρσία), Μπρούνο Γκάμα, Μάνος (Μπρούνο 101’).

ΑΣΤΑΝΑ (Αντρέι Τιχόνοφ): Ναπογκόντοφ (Ζαρούτσκι 90+1), Ρουκάβινα, Μπίτρι, Τομάσεβιτς, Μπεϊσεμπέκοφ, Τσουπέρκα, Κουάτ (64’ Γκούρμαν), Εμπόνγκ, Εουτζέριο, Μπαρσεγκιάν (80’ Αϊμπέτοφ), Μπετσιράι (46’ Καντέτ)