"Black Jack" o Γιακουμάκης... κάρφωσε και το 21ο γκολ!

Μείωσε 2-1 για τη Φένλο στο 64ο λεπτό της αναμέτρησης με τη Φορτούνα Σιτάρντ

Απέναντι σε μια σκληροτράχηλη ομάδα, με τους αμυντικούς να τον παίζουν σκληρά έως αντιαθλητικά, ο Γιώργος Γιακουμάκης το... κάρφωσε ξανά!

Ο "Γιακούμ" σκόραρε για τη Φένλο στο 63ο λεπτό της αναμέτρησης με τη Φορτούνα Σιτάρντ, με κοντινή προβολή μετά από εκτέλεση φάουλ μειώνοντας 2-1 για την ομάδα του στο τοπικό ντέρμπι, το οποίο τελικά ολοκληρώθηκε με 3-2 υπέρ των γηπεδούχων.

Έτσι παραβίασε φέτος στην Ολλανδία την εστία και της Φορτούνα όπου αγωνίζεται ο πρώην εξτρέμ του ΟΦΗ, Λισάντρο Σεμέντο.

Αυτό ήταν το 21ο γκολ για τον Ηρακλειώτη επιθετικό που συνέχισε να σκοράρει και να εντυπωσιάζει όχι μόνο τους Ολλανδούς αλλά όλο το ολλανδικό ποδόσφαιρο!

Να τονίσουμε ότι ο Γιακουμάκης δέχτηκε πολύ σκληρά μαρκαρίσματα και μάλιστα σε ένα από αυτά στο α' ημίχρονο τραυματίστηκε στη μέση αλλά συνέχισε χωλαίνοντας να αγωνίζεται...