Παγκόσμιος Γιακουμάκης με 19 γκολ, χατ-τρικ σε ένα ημίχρονο!

Μετά τις δύο κεφαλιές, έβαλε και τρίτο γκολ με απίστευτη έμπνευση εκτός περιοχής και έφτασε τα 19!

Δεν είναι απλά ο καλύτερος Έλληνας επιθετικός, δεν είναι απλά ο κορυφαίος της Ολλανδίας, είναι ο καλύτερος φορ της Ευρώπης και ο πιο φορμαρισμένος στον κόσμο!

Ο Γιώργος Γιακουμάκης μέσα ένα ημίχρονο στο παιχνίδι της Φένλο με την Φίτεσε, την δεύτερη ομάδα στην βαθμολογία της Ολλανδίας, έχει σημειώσει χατ-τρικ!

Μετά τις δύο υπέροχες κεφαλιές στο 15ο και στο 28ο λεπτό, ο Γιακουμάκης με ένα γκολ απίστευτης έμπνευσης, το πιο εντυπωσιακό που έχει πετύχει φέτος στην Eredivisie σημείωσε χατ-τρικ!

Η Φένλο πήγε στα αποδυτήρια με 2-0 μπροστά στο σκορ και ο δικός μας Γιακουμάκης έφτασε τα 19 τέρματα φέτος στο ολλανδικό πρωτάθλημα!