Διεθνές Ποδόσφαιρο

Η Ίντερ πήρε το ντέρμπι με Γιουβέντους

Άνετο 2-0 οι «νερατζούρι» και συγκατοίκηση με Μίλαν στην κορυφή

Άρωμα… Μιλάνου έχει η κορυφή της Serie A με την Ίντερ να επικρατεί απόψε στο μεγάλο ντέρμπι με 2-0 της Γιουβέντους και να συγκατοικεί πλέον στην πρώτη θέση με τη Μίλαν.

Πολύ αποφασιστική ήταν η ομάδα του Κόντε ενώ η Γιουβέντους κινήθηκε σε ρηχά νερά και ηττήθηκε δίκαια.

Οι Nerazzurri σκόραραν νωρίς σε κάθε 45λεπτο, ήταν άριστοι τακτικά και με πάθος και χωρίς ρίσκα, ίσως αδικούνται από το 2-0 σε βάρος μιας ομάδας που δεν ήταν καλή σε κανένα σημείο του γηπέδου και δεν πήρε τίποτα από τον Κριστιάνο Ρονάλντο.

Η Ιντερ έπιασε με ματς περισσότερο την Μίλαν στην κορυφή του Campionato και αν οι Rossoneri νικήσουν την Δευτέρα την Κάλιαρι, μπορεί να αφήσουν την Γιούβε στο -10 από την κορυφή!

Ο Βιδάλ στο πρώτο ημίχρονο με κεφαλιά (12') και ο Μπαρέλα στο δεύτερο με τρομερό σουτ (52') έβαλαν την υπογραφή τους στην πρώτη νίκη της Ίντερ επί της Γιουβέντους μετά από τον Σεπτέμβριο του 2016…