Το ματς της ζωής του με τέσσερα γκολ ο Γιακουμάκης! (videos)

Απίθανα πράγματα στο Ντεν Χάαγκ-Φένλο με "καρέ" γκολ από τον Ηρακλειώτη επιθετικό

Το παιχνίδι της ζωής του έκανε απόψε ο Γιώργος Γιακουμάκης με τέσσερα γκολ στην επικράτηση της Φένλο με 1-4 επί της Ντεν Χάαγκ και αποτελεί τον μεγάλο πρωταγωνιστή του Ολλανδικού πρωταθλήματος!

Με το "καρέ" τερμάτων απόψε ο Γιακουμάκης έφτασε τα 16 γκολ σε 16 παιχνίδια στην Eredivisie και συνεχίζει να είναι επικεφαλής στον πίνακα των σκόρερ. Το 4ο γκολ σημειώθηκε στο 86ο λεπτό με εκτέλεση πέναλτι ενώ λίγο αργότερα έγινε αλλαγή και παραχώρησε τη θέση του στον Αρίας.

Ο Ηρακλειώτης επιθετικός άνοιξε το σκορ στ 6ο λεπτό επίσης με εκτέλεση πέναλτι. Έκανε το 0-2 στο 58' με κεφαλιά, στη συνέχεια μείωσαν οι γηπεδούχοι 1-2, με τον "Γιακούμ" να χτυπά ξανά στο 68' και με κοντινό πλασέ να φέρνει το 1-3 στο παιχνίδι, για να κλείσει το σκορ με το δεύτερο πέναλτι στο 86' για το τελικό 1-4!

Με την Ντεν Χάαγκ αγωνίστηκε στο δεύτερο ημίχρονο ως αλλαγή ο Νίκος Καρέλης, και σίγουρα πέρα από τα τέσσερα γκολ του Γιακουμάκη, αποτελεί μεγάλη τιμή η "ολλανδική μονομαχία" δύο εκ των κορυφαίων ποδοσφαιριστών που έχει αναδείξει τα τελευταία χρόνια το ηρακλειώτικο ποδόσφαιρο.

To 0-1 από τον Γιακουμάκη

Το 0-2 από τον Γιακουμάκη

Το 1-3 από τον Γιακουμάκη

Το 1-4 από τον Γιακουμάκη