Δέχτηκε αγκωνιά από αντίπαλο και αποχώρησε από το ματς με τη Φέγενορντ

Δυσάρεστη τροπή πήρε για τον Γιώργο Γιακουμάκη η σημερινή αναμέτρηση της Φένλο με τη Φέγενορντ, καθώς αποχώρησε τραυματίας από τον αγωνιστικό χώρο.

Ο πρώτος σκόρερ της Eredivisie, δέχτηκε στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου ένα ύπουλο χτύπημα στον αυχένα με τον αγκώνα από τον Σέρβο αμυντικό της Φέγενορντ, Ούρος Σπάιτς.

Το χτύπημα ήταν ξεκάθαρα για κόκκινη κάρτα αλλά ο Ολλανδός διαιτητής δεν έδωσε ούτε φάουλ!

Ο Έλληνας φορ προσπάθησε να συνεχίσει, όμως ήταν εμφανές ότι ζαλιζόταν, με αποτέλεσμα να γίνει αναγκαστική αλλαγή στο 52ο λεπτό της αναμέτρησης. Έτσι διακόπηκε το σερί του στο σκοράρισμα. Όταν αποχώρησε το αποτέλεσμα ήταν ισόπαλο 0-0 αλλά στη συνέχεια η Φένλο ηττήθηκε 0-3.