Champions League: Το πρώτο "πιάτο" είχε Γιούβε και έκπληξη από Μπριζ...

"Διπλό" στην Ουκρανία η Γιουβέντους αλλά και "διπλό" στη Ρωσία από τους Βέλγους...

Η Γιουβέντους χωρίς τον Ρονάλντο πήρε απόψε την πρώτη της νίκη στο πρώτη της ματς στο φετινό Champions League καθώς επικράτησε με 2-0 στο Κίεβο επί της Ντινάμο, για τον 7ο όμιλο, χάρη στα τέρματα του Μοράτα στο 46’ και στο 84’, τα πρώτα για τον Ισπανό μετά την επιστροφή του στο Τορίνο!

Με γκολ του Ντε Κετελάρ στο 90+3' η Μπριζ πήρε σπουδαία νίκη μέσα στην Αγία Πετρούπολη με 2-1 και μπήκε με το δεξί στον 6ο όμιλο του Τσάμπιονς Λιγκ.

Με ένα γκολ του 19χρονου Ντε Κετελάρ μετά από έναν άψογο συνδυασμό στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων και την ασίστ του Βόρμερ μετά την πάσα του Βανάκεν, η Μπριζ επικράτησε μέσα στη Ρωσία της Ζενίτ με 2-1. Ο Μποναβεντούρ σε μια περιπετειώδη φάση είχε κάνει το 0-1 στο 63’, ενώ με μεγάλη δόση τύχης μετά από σουτ του Λόβρεν, δοκάρι και την πλάτη του πορτιέρε των Βέλγων, Χόρβατ είχε γίνει το 1-1 στο 74’.