Διεθνές Ποδόσφαιρο

ΑΕΚ: Στις 15.00 μαθαίνει αντίπαλο για τα Play Off του Europa League

Σε περίπτωση που περάσει το εμπόδιο της Σεν Γκάλεν στην Ελβετία...

Με μια από τις Σαρλερουά (Βέλγιο) ή Παρτιζάν (Σερβία), Βόλφσμπουργκ (Γερμανία) ή Ντέσνα (Ουκρανία) και Μάλμε (Σουηδία) ή Λοκομοτίβα Ζάγκρεμπ (Κροατία) θα παίξει  η ΑΕΚ στα playoffs εφόσον περάσει τη Σεντ Γκάλεν την ερχόμενη Πέμπτη στον τρίτο προκριματικό γύρο του Europa League.

Το νοκ άουτ παιχνίδι των playoffs θα διεξαχθεί στην έδρα της ομάδας που θα κληρωθεί πρώτη και θα γίνει την 1η Οκτωβρίου.

Champions Path
Group 1
Seeded
Young Boys (SUI)*
GNK Dinamo (CRO)*

Un?seeded
Floriana (MLT) vs Flora Tallinn (EST)
Tirana (ALB)**
KuPS (FIN) vs Suduva (LTU)?
Djurgarden (SWE) / CFR Cluj (ROU)

Group 2
Seeded
Dynamo Brest (BLR)*
Crvena zvezda (SRB)*

Unseeded
Ludogorets (BUL)**
Sarajevo (BIH) / Buducnost Podgorica (MNE)?
Riga (LVA) / Tre Fiori (SMR) / Celtic (SCO)
Ararat-Armenia (ARM) vs Celje (SVN)??

Group 3
Seeded
Qarabag (AZE)*

Unseeded
?Sheriff (MDA) / Dundalk (IRL)
KI (FRO) / Dinamo Tbilisi (GEO)?
Legia (POL) / Drita (KOS)

Main Path
Group 1
Seeded
1 Basel (SUI)? vs Anorthosis (CYP)?
2 Viktoria Plzen (CZE) / SonderjyskE (DEN)
3 Besiktas (TUR) / Rio Ave (POR)

Unseeded
4 CSKA-Sofia (BUL) / B36 (FRO)
5 AC Milan (ITA) / Bodo/Glimt (NOR)??
?6 Hapoel Beer-Sheva (ISR) / Motherwell (SCO)?

Group 2
Seeded
1 Sporting CP (POR) / Aberdeen (SCO)
2 Mura (SVN) / PSV Eindhoven (NED)
3 Copenhagen (DEN) / Piast Gliwice (POL)?

Unseeded
4 LASK (AUT) / Dunajska Streda (SVK)?
5 Rijeka (CRO) / Kolos Kovalivka (UKR)??
6 Rosenborg (NOR) / Alanyaspor (TUR)?

Group 3
Seeded
1 Charleroi (BEL)? / Partizan (SRB)
2 Wolfsburg (GER) / Desna Chernihiv (UKR)
3 Malmo (SWE) / Lokomotiva Zagreb (CRO)

Unseeded
4 Apollon Limassol (CYP)? / Lech (POL)?
5 Granada (ESP) / Locomotive Tbilisi (GEO)
6 St. Gallen (SUI) / AEK Athens (GRE)

Group 4
Seeded
1 Galatasaray (TUR)? / Hajduk Split (CRO)
2 Shkendija (MKD) / Tottenham (ENG)???
3 Standard Liege (BEL) / Vojvodina (SRB)
4 APOEL (CYP) / Zrinjski (BIH)??

Unseeded
5 Rostov (RUS) / Maccabi Haifa (ISR)
6 Willem II (NED)? / Rangers (SCO)????
7 Fehervar (HUN) / Reims (FRA)
8 FCSB (ROU) / Slovan Liberec (CZE)

ΤΑ ΝΕΑ του neakriti.gr ΣΤΟ Google News

Τα δημοφιλέστερα του 24ώρου

Σχόλια