Ανατροπή με μαγικό CR7 για Γιουβέντους!

Το πήρε… προσωπικά απόψε ο Κριστιάνο Ρονάλντο και οδήγησε την Γιουβέντους στη νίκη και μάλιστα με ανατροπή με 1-2 επί της Έμπολι.

Ο Καπούτο σκόραρε στο 28’ για το 1-0 και έβαλε δύσκολα στους «μπιανκονέρι», που ήταν στο β’ ημίχρονο βελτιωμένη και με τον CR7 σε μεγάλα κέφια.

Μετά από ένα πολύ καλό σουτ του Πιάνιτς, το οποίο έβγαλε ο Προβεδέλ (49’) ήρθε η ισοφάριση. Ο Μπενασέρ υπέπεσε σε πέναλτι και ο Κριστιάνο Ρονάλντο από τα 11 βήματα έκανε το 1-1 (54’). Ωστόσο, τα καλύτερα δεν είχαν έρθει.

Ο Πορτογάλος ήταν σε εξαιρετική μέρα, ζητούσε συνεχώς την μπάλα και στο 70ό λεπτό υπέγραψε ένα έργο τέχνης. Με απίθανο διαγώνιο φαλτσαριστό σουτ (70’) εκτός περιοχής έστειλε την μπάλα στο απέναντι παραθυράκι και ολοκλήρωσε μόνος του μία πολύ δύσκολη ανατροπή (1-2), η οποία γλίτωσε την «Μεγάλη Κυρία» από δεύτερη συνεχόμενη γκέλα μετά το 1-1 της περασμένης εβδομάδας με την Τζένοα.