Τεσσάρα με Μπενζεμά για Ρεάλ!

Έναν άλλο Μπενζεμά βλέπουν στη Μαδρίτη μετά τη φυγή του Ρονάλντο και το ξεκίνημα στη La Liga είναι εντυπωσιακό!

Ο Γάλλος επιθετικός σκόραρε άλλα δύο τέρματα απέναντι στην Λεγανές, έφτασε στην κορυφή του πίνακα των σκόρερ με 4 γκολ και βοήθησε την Ρεάλ Μαδρίτης να φτάσει στην άνετη με 4-1ενώ με 10 γκολ διαθέτει την πιο παραγωγική επίθεση στο πρωτάθλημα.

Ο Γκάρεθ Μπέιλ σκόραρε για τρίτο συνεχόμενο παιχνίδι πρωταθλήματος (17’, 1-0), όμως ο Τιμπό Κουρτουά στο ντεμπούτο του είδε την εστία του να παραβιάζεται από πέναλτι του Καρίγιο (24’, 1-1), ο οποίος ισοφάρισε για την Λεγανές, που πήγε με το «Χ» στο ημίχρονο.

Στην επανάληψη όμως η Ρεάλ έδειξε ότι δεν είχε όρεξη για αστεία. Τα δύο γρήγορα γκολ του Μπενζεμά (48’, 61’) καθάρισαν την υπόθεση νίκη για την «βασίλισσα» που ολοκλήρωσε το 4-1 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Σέρχιο Ράμος (66’).