Τα έκανε... σαλάτα η Γιουβέντους

Σε σοβαρότατη απώλεια βαθμών υπέπεσε η Γιουβέντους μένοντας στο ισόπαλο 1-1 στην έδρα της Κροτόνε και έτσι η Νάπολι που επικράτησε με 4-2 της Ουντινέζε την πλησίασε στους 4 βαθμούς στην κορυφή του ιταλικού πρωταθλήματος. Ένα πρωτάθλημα που παίρνει πλέον φωτιά και πολλά θα κριθούν στο ντέρμπι που έρχεται στο Τορίνο ανάμεσα στην Γιουβέντους και τη Νάπολι! Οι Ναπολιτάνοι «τα χρειάστηκαν» στο ματς με την Ουντινέζε, καθώς οι «ζέβρες» προηγήθηκαν δύο φορές, 1-0 και 2-1 (στο 55'), με τους γηπεδούχους, όμως, να… θυμώνουν και να φέρνουν «τούμπα» το παιχνίδι μέσα σε 11 λεπτά, πετυχαίνοντας από το 64' έως το 75' τρία γκολ!

Όσο για τη Γιούβε, τα έκανε, πραγματικά… σαλάτα στην Καλαβρία. Οι «μπιανκονέρι» προηγήθηκαν με τον Άλεξ Σάντρο στο 16ο λεπτό, αλλά οι γηπεδούχοι, οι οποίοι «μάχονται» για την αποφυγή του υποβιβασμού, ισοφάρισαν στο 65' με ένα εξαιρετικό, ανάποδο «ψαλίδι» του Σίμι Νουάνκουο, παίρνοντας, τελικά, έναν «χρυσό» βαθμό!