Ήττα για την ομάδα Κ17 του ΟΦΗ από τον Απόλλωνα στο ΒΑΚ

Δεν τα κατάφερε η ομάδα Κ17 του ΟΦΗ στο ΒΑΚ, όπου γνώρισε την ήττα 0-4 από τον Απόλλωνα Σμύρνης για την 11η αγωνιστική της 2ης φάσης στο αντίστοιχο πρωτάθλημα.

Μόλις στο 1ο λεπτό προηγήθηκαν οι φιλοξενούμενοι με αυτογκόλ του Χαραλαμπάκη, ενώ στο 7’ οι «ασπρόμαυροι» έχασαν μεγάλη ευκαιρία για την ισοφάριση όταν ο Τακάκης αστόχησε σε πέναλτι.

Μάλιστα μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, ο ΟΦΗ είχε δύο ακόμη καλές ευκαιρίες με Τακάκη (28’) και Καστελλιανάκη (40’).

Ο Πλούμπι στο 60’ πέτυχε το 0-2 για τους φιλοξενούμενους, ο Λιοπύρης στο 80’ σημείωσε το τρίτο γκολ, ενώ ο Μάρκου στις καθυστερήσεις διαμόρφωσε το τελικό 0-4.

ΟΦΗ Κ17 (Κώστας Δερμιτζάκης): Κότσι (75’ Μπουστζοκάι), Χαραλαμπάκης (65’ Χαραλάμπης), Δεσποτόπουλος, Καλαϊτζάκης, Νοικοκυράκης, Τσερεβελάκης (65’ Νινιράκης), Τακάκης, Παντερής, Πατραμάνης (55’ Κοζανίδης), Καστελλιανάκης (75΄Κωνσταντακόπουλος), Τσελεγγίδης.