Ήττα για την Κ15 του ΟΦΗ στο Ρέντη

Δεν κατάφερε να πάρει ένα θετικό αποτέλεσμα στις εγκαταστάσεις του Ρέντη η ομάδα Κ15 του ΟΦΗ, που ηττήθηκε 3-1 από τον Ολυμπιακό στον εξ αναβολής αγώνα της 19ης αγωνιστικής.

Οι Κρητικοί απείλησαν πρώτοι μόλις στο 2ο λεπτό, όμως η προσπάθεια του Κράστα σταμάτησε από τον γκολκίπερ Νικολαΐδη.

Οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα στο 20’ με τον Τρικαλιώτη, ενώ πέντε λεπτά αργότερα ο Μουγγός σημείωσε το 2-0.

Πριν τελειώσει το πρώτο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 39ο λεπτό, ο Μουγγός και πάλι νίκησε τον Κουκουριτάκη για το 3-0.

Στην επανάληψη, οι «ασπρόμαυροι» είχαν καλή στιγμή στο 60’ με κεφαλιά του Χέιλυ, ενώ στο 75’ ο Αντωνακάκης με κεφαλιά έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Πετούση μείωσε για το τελικό 3-1.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Κ15 (Τάσος Πάντος): Νικολαΐδης, Βριώνης, Μιχαλακέλλης, Νουχάι (Ποτουρίδης), Χιλάι, Λάνα (Σασάνης), Καπάτος (Μπάντης), Κότσαλος (Καντεράκης), Καμάς, Τρικαλιώτης (Αυγουστίδης), Μουγγός.

ΟΦΗ Κ15 (Παναγιώτης Πετράς): Κουκουριτάκης, Κοζυράκης, Χέιλυ, Λυγεράκης, Λαγουδάκης (40' λ.τ. Κοντόπουλος), Ακουμιανάκης, Κλάδος, Ματθαιάκης (40' Αντωνακάκης), Κράστα (55' λ.τ. Αλεξανδράκης) Ασμαριανάκης (40' Πετούσης), Ντρεϊάι.