Ισόπαλο (2-2) το συναρπαστικό ντέρμπι στον Κρουσώνα, κράτησε το βαθμολογικό πλεονέκτημα ο ΠΟΑ!

Ισόπαλο με σκορ 2-2 έληξε το συναρπαστικό ντέρμπι στον Κρουσώνα και με αυτό το αποτέλεσμα ουσιαστικά κράτησε το βαθμολογικό πλεονέκτημα ο ΠΟΑ!

Το παιχνίδι ήταν πραγματικό ντέρμπι με την ομάδα του Ατσαλένιου να προηγείται 0-1 στο ημίχρονο, τους γηπεδούχους να κάνουν την ανατροπή και το συγκρότημα του προσφυγικού προαστίου να φτάνει στα τελευταία λεπτά στο γκολ της ισοφάρισης έχοντας και τεράστια ευκαιρία λίγο πριν την εκπνοή για το 2-3!

O ΠΟΑ προηγήθηκε με γκολ του Ικεότσα στο 9ο λεπτό αλλά ο ΠΑΟΚ που πίεσε στη συνέχεια έκανε την ανατροπή στο δεύτερο μέρος με δύο γκολ του Γαρεφαλάκη (58΄και 63΄).

Ωστόσο στο 86΄ο Καϊμακαμούδης πέτυχε το γκολ που αφήνει το βαθμολογικό πλεονέκτημα στην ομάδα του Ατσαλένιου, η οποία είναι στο +4 αλλά με παιχνίδι παραπάνω από τους Κρουσανιώτες...

Να σημειώσουμε πως σε φάση στο 66΄του 66′ και πτώση εντός περιοχής του Κεφαλούκου από τον ΠΟΑ ζήτησαν πέναλτι με τον διαιτητή της αναμέτρησης να μην έχει την ίδια άποψη και τον Φίλιππα Ρουμπάκη να αποβάλλεται από τον πάγκο της ομάδας του Ατσαλένιου καθώς μπήκε στον αγωνιστικό χώρο και διαμαρτυρήθηκε έντονα στον διαιτητή.

ΠΑΟΚρουσώνα (Βασίλης Κρασανάκης): Βλαχάκης, Κουτσογιαννάκης (80′ λ.τρ. Στεφανάκης), Μαυροειδής, Παπαδιός, Κανδηλάκης, Μαγάκης (74′ Τριάντης), Γαρεφαλάκης (77′ λ.τρ. Μεμοτσέλα), Μεταξάκης, Σηφάκης, Ανωγειανάκης, Κουράκης

ΠΟΑ (Μηνάς Πίτσος): Ρουμπάκης, Δαμιανάκης, Ρουμπάκης Εμ., Παπασπύρος (66′ Καϊμακαμούδης), Κεφαλούκος, Κερμενίδης, Αρμόα (85′ Γιακουμάκης), Σφυρογιαννάκης, Κασσωτάκης, Ικεότσα