Μικτές ΕΠΣΗ: Με… buzzer beater η Κ16 νίκησε 3-4 στα Χανιά!

Έσπασαν καρδιές σήμερα στα Χανιά, με την Μικτή ομάδα Κ16 της ΕΠΣ Ηρακλείου να επικρατεί με 3-4 των γηπεδούχων, σε ένα παιχνίδι που μέχρι το 87’ ήταν πίσω στο σκορ με 3-2 αλλά κατάφερε όχι μόνο να ισοφαρίσει αλλά και να πάρει ένα τεράστιο διπλό με γκολ του Φθενάκη στο 95ο λεπτό!

Η Κ16 της ΕΠΣΗ προηγήθηκε 0-1 στο 10’ όταν μετά από κόρνερ του Χότζα η μπάλα πήρε πορεία προς τα δίχτυα, όπου την έσπρωξε ο Φαϊτάκης. Τα Χανιά ισοφάρισαν στο 27’ με τον Σελινιωτάκη και κόντρα στη ροή του αγώνα προοηγήθηκαν 2-1 στο 62’ με τον Πιτοπουλάκη. Στο τέλος το ματς έγινε δραματικό. Στο 75’ ισοφάρισε ο Ορφανουδάκης, στο 82’ τα Χανιά έκαναν το 3-2 με τον Κούρο και στο 87’ πάλι ο Ορφανουδάκης ισοφάρισε 3-3. Την τελευταία λέξη στο ματς την είπε το Ηράκλειο με το γκολ του Φθενάκη στο 95’ για το τελικό 3-4.

ΧΑΝΙΑ (Τάκης Διακάκης): Πρωτοπαπαδάκης, Αθανασάκης, Γκιέργκι, Μαρινάκης Χ., Αδαμάκης (84′ Βαρανάκης), Λαγογιάννης (84′ Βογιατζής), Μαρινάκης Σ (78′ Μαρκουλάκης)., Μαυρομάτης (78′ Κούρος), Πιτοπουλάκης, Κοκάκης (65′ Κοκκινάκης), Σελινιωτάκης.

ΗΡΑΚΛΕΙΟ (Βασίλης Μπαστάκης): Σταματάκης, Βγόντζας, Κουμάκης (46′ Παπαδάκης), Φαϊτάκης, Κωνσταντακόπουλος (65′ Φθενάκης), Μαυρογιαννάκης, Παναγιωτάκης, Πρέντι (65′ Μαυρογιάννης), Χότζα (65’ Καλογιαννάκης), Καλλέργης, Τσαγκαράκης (46′ Ορφανουδάκης).

Νωρίτερα στο παιχνίδι των Μικτών Κ14 τα Χανιά μετά από ένα ισορροπημένο πρώτο ημίχρονο, νίκησαν το Ηράκλειο με 1-0 με γκολ του Κοντεκά στο 61ο λεπτό της επανάληψης, διάστημα όπου οι γηπεδούχοι είχαν ανεβάσει την απόδοσή τους και πίεσαν την εστία του Ηρακλείου.

ΧΑΝΙΑ (Λευτέρης Βεστάκης): Καμπιτσάκης, Καραβοστασίτης (22λ.τ Μαρκουλάκης), Καραλάκης, Κοτζαμιχάλης (46΄Γρηγορομιχελάκης), Κουτσαυτάκης, Παπαδογιάννης (46΄Kαριστινός), Ζόγκου, Κοντέκας, Παπαγεωργίου (80΄Γομπάκης), Γουντουράκης (79΄Παυλουδάκης), Κοτσιφάκης

ΗΡΑΚΛΕΙΟ (Νίκος Μυλωνίδης): Κετένογλου, Σωπάκης, Χριστουλάκης, Αδαμάκης (65′ Δαμιανάκης), Δημήτρουλας, Ρυακιωτάκης (60′ Τρυφίδης), Κουρουγκιαβούρης, Καδιανάκης (48′ Καλογεράκης, 60′ Κάββαλος), Χατζηκυριάκος, Μαγάκης (48′ Βρέντζος), Κοσόγλου.