A1 ΕΠΣΗ: Σπουδαία νίκη για Ασίτες με 3-2 επί της ΑΕΚ

Ένα εξ΄αναβολής παιχνίδι έγινε σήμερα για την Α1 Κατηγορία ΕΠΣΗ με τις Ασίτες να παίρνουν σπουδαία νίκη με 3-2 επί της ΑΕ Κατσαμπά.

Με αυτό το αποτέλεσμα, οι Ασίτες βελτίωσαν την βαθμολογική τους θέση και έχουν 10 βαθμούς ενώ χαμηλά παραμένει η ΑΕΚ με μόλις 5 βαθμούς μετά από 7 αγωνιστικές.

Πρωταγωνιστής για τους νικητές ήταν ο Κοτζαδάκης, σημειώνοντας δύο γκολ στο α’ ημίχρονο ενώ στο 61’ ο Νίκος Κοζορώνης έκανε το 3-0 και έτσι οι γηπεδούχοι αγκάλιασαν την νίκη. Η ΑΕΚ πάντως δεν παράτησε το παιχνίδι, στα τελευταία λεπτά έβαλε δύο γκολ με τον Χρήστο Νικολάου αλλά οι Ασίτες κράτησαν το υπερπολύτιμο τρίποντο.

ΑΣΙΤΕΣ: Χαραλαμπάκης, Κάββαλος, Κοπιδάκης, Κοζορώνης Ν. (86' Αποστολάκης), Κοτζαδάκης, Λαδιανός, Λιανδράκης, Ρουμπάκης, Γκεγκόλι (91’ Ζαρκαδούλας), Αναστασάκης (80’ Περογαμβράκης), Κοζορώνης Δ.

ΑΕΚ: Σπανός, Καραφωτιάς Τ., Λέλεκας (57' Μουρτζάκης), Ντελία (76' Βαρδονικολάκης Π.), Φραγκούλης, Κάββαλος, Καραφωτιάς Δ. (76' Νικολάου Π.), Μανουσάκης, Τάγγινης (57' Τσατσάκης), Βαρδονικολάκης (57' Δάσκος), Νικολάου Χρ.