Άρεσε ο ΟΦΗ, άρεσαν και οι νέοι παίκτες στη φιλική νίκη (1-0) επί του Αστέρα Τρίπολης

Αφήνοντας καλές εντυπώσεις-τηρουμένων των αναλογιών-αλλά και με θετική παρουσία των νεοαποκτηθέντων ο ΟΦΗ επικράτησε 1-0 του Αστέρα Τρίπολης στο Πανθεσσαλικό Στάδιο για το τουρνουά του Βόλου...

Ο πολύ ζωηρός σήμερα Τοράλ, κέρδισε πέναλτι στο 18ο λεπτό και ο Μπουζούκης το εκτέλεσε εύστοχα για το 1-0.

Στο 52ο λεπτό ο Νέιρα ανάγκασε τον αντίπαλο τερματοφύλακα σε δύσκολη επέμβαση αφού προσπάθησε να σκοράρει με το κεφάλι!

Μετά τη νίκη του στο σημερινό παιχνίδι, ο ΟΦΗ θα αντιμετωπίσει το νικητή του Βόλος – ΠΑΣ Γιάννινα

ΟΦΗ: Μανδάς, Γιαννούλης(65′ Διαμαντής), Πασαλίδης(65′ Γιοχού), Μαρινάκης(65΄Βούρος), Μπαλογιάννης(65΄Ουές), Ντιουσέ(65′ Στάικος), Μεγιάδο, Νέιρα, Τοράλ(65′ Καμάου), Μπουζούκης, Τσιλιανίδης(65′ Ντουρμισάι).