Super League 2: Σπουδαίος βαθμός για τον Ηρόδοτο στην Ιεράπετρα

Ισόπαλο 1-1 έληξε το παιχνίδι με τον ΟΦΙ

Με ένα πολύ σημαντικό βαθμό έφυγε ο Ηρόδοτος από την Ιεράπετρα.

Η ομάδα του Ηροδότου απέσπασε από τον ΟΦΙ την ισοπαλία 1-1 , και πήρε έναν πολύ σημαντικό βαθμό για την συνέχεια του πρωταθλήματος. Η ομάδα του Γιάννη Τάτση δεν ήταν απειλητική  κρατούσε το μηδέν στην άμυνα καταφέρνοντας μάλιστα να αντέξει την πίεση και να πάει στο ημίχρονο με το σκορ να είναι στο 0-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ηρόδοτος μπήκε δυνατά και αφού αρχικά έχασε μεγάλη ευκαιρία στο 46ο λεπτό με τον Χατζησάββα να αστοχεί από πλεονεκτική θέση μετά από σπουδαία ατομική προσπάθεια, ήρθε το γκολ από τον ίδιο παίκτη, ο οποίος ευστόχησε από την άσπρη βούλα βάζοντας μπροστά στο σκορ τον Ηρόδοτο.

Σο 53ο λεπτό ο ΟΦΙ βρήκε γκολ ισοφάρισης με τον Μπενίτεζ να παίζει κάθετα στον Αντερέγκεν με τον τελευταίο να σουτάρει στην κίνηση και να κάνει το 1-1.

Το τελικό 1-1 περέμεινε αν και η ομάδα του Ηροδότου έψαχνε το γκολ για να φύγει με το διπλό από την Ιεράπετρα.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΟΦΙ: Καραγκιόζης, Τορίμπιο, Ντε Λορέντζι, Ντι Λορέντζο(76′ Κατάλντι), Κάρδαρης, Ψάνης(73′ Καζάου), Λεμονής, Μπενίτεζ, Μεσσιντόρο, Αντερέγκεν, Βουό

Ηρόδοτος: Δημίζας, Κορτσάμ, Ρουσάκης, Καντέ(59′ Βρεττός), Χατζησάββας, Κατίδης, Χαλκιαδάκης(64′ Αργκιλέσι), Σουρνάκης, Γκίνης, Λουμπάκης, Αποστολίδης(64′ Κοιλιάρας Δ.).