Κύπελλο: Ο Βόλος πέρασε με 1-3 από τις Σέρρες (video)

Όλα τα… λεφτά στο παιχνίδι το αυτογκόλ του αμυντικού του Πανσερραϊκού, Κ.Δημητρίου

Την πρόκριση στους «16» του Κυπέλλου Ελλάδας πανηγύρισε ο Βόλος, παίρνοντας το διπλό στην έδρα του Πανσερραϊκού με σκορ 3-1, σε ένα παιχνίδι όπου όλα τα λεφτά ήταν το αυτογκόλ του αμυντικού των γηπεδούχων Κωνσταντίνου Δημητρίου στο β’ ημίχρονο.

Μόλις στο 6ο λεπτό οι Θεσσαλοί άνοιξαν το σκορ με γκολ του Μπαρτόλο ενώ στο 14’ ισοφάρισε ο Πανσερραϊκός με τον Μαρκιόνι.

Στο 57’ έγινε η φάση του αγώνα όταν ο Βόλος προηγήθηκε 1-2 με ένα απίθανο αυτογκόλ. Ο Δημητρίου κρέμασε τον τερματοφύλακά του και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της δικής του ομάδας γράφοντας το 1-2.

Οι φιλοξενούμενοι "κλείδωσαν" την πρόκρισή τους στο 78'. Ο Νίνης τροφοδότησε τον Μπαρτόλο, ο οποίος με τη σειρά του άφησε την μπάλα στον Ροσέρο, που έκανε το σουτ για το 1-3.