Φιλική ισοπαλία (1-1) για Ηρόδοτο και Αλμυρό στην Νέα Αλικαρνασσό

Σκόρερ Δ. Κοιλιάρας και Αντωνίου...

Ηρόδοτος και Αλμυρός ήρθαν ισόπαλοι με 1-1 σε φιλικό παιχνίδι στην Νέα Αλικαρνασσό.

Οι γηπεδούχοι έφτασαν κοντά στο 1-0 μόλις στο 9ο λεπτό όταν ο Δημήτρης Κοιλιάρας βρήκε ωραία τον Βρεττό με την προσπάθεια του τελευταίου να είναι άστοχη! Δύο λεπτά αργότερα ο Βρεττός από αριστερά έκανε τη σέντρα για το Χατζησάββα με τον Χανιωτάκη να τον σταματάει με διπλή προσπάθεια!

Ωστόσο το 1-0 επιτεύχθηκε μερικά λεπτά μετά για τον Ηρόδοτο με σουτ του Γκίνη και αυτό ήταν και το σκορ του ημιχρόνου, αφού στο 38΄ακυρώθηκε για οφσάιντ γκολ του Δ. Κοιλιάρα.

Στο δεύτερο μέρος η ομάδα του Γαζίου είχε καλύτερη εικόνα συγκριτικά με το δικό της πρώτο και με τη συμπλήρωση μιας ώρας ο Αντωνίου ισοφάρισε σε 1-1.

ΗΡΟΔΟΤΟΣ: Δήμιζας, Αρναούτογλου, Κόρτσαμ (68’ Σουρνάκης), Λουμπάκης, Μπολάκης, Ρουσσάκης, Αποστολίδης, Βρεττός (68’ Κατίδης), Γκίνη, Κοιλιάρας Δ., Χατζησάββας (85’ Αργκιλέσι)

ΑΛΜΥΡΟΣ: Χανιωτάκης, Αγαπάκης, Κανδυλάκης, Ξενοκτιστάκης, Ζέλιος, Ενγκουέμ, Ντιονίσιο, Λεόν, Χαϊντίνι, Ντιατά, Αντωνίου