Κύπελλο Ελλάδας: Πήραν το… εισιτήριο ΑΟΑΝ και Άρης Σούδας!

Οι δύο ομάδες προκρίθηκαν στη γ’ φάση του θεσμού

ΑΟΑΝ και Άρης Σούδας πήραν την πρόκριση για την επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας, μετά τις σημερινές νίκες κόντρα σε Πανελευσινιακό και Χαραυγιακού αντίστοιχα.

Η ομάδα του Αγίου Νικολάου χρειάστηκε να κάνει την ανατροπή, επικρατώντας τελικά με 3-2.

Ο Πανελευσινιακός προηγήθηκε στο 21’ με τον Φοφανά, όμως ο Μαυρής στο 34’ ισοφάρισε και ο ίδιος παίκτης στο 45’ πέτυχε το 2-1.

Στην επανάληψη, ο Νοκάι ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-1 (75’), ενώ οι φιλοξενούμενοι στο 93’ διαμόρφωσαν το τελικό 3-2 με τον Βαγγέλη.

Στα Χανιά, ο Άρης Σούδας ξεκίνησε δυνατά κόντρα στον Χαραυγιακό και πήρε το προβάδισμα με τον Τσίτα.

Οι φιλοξενούμενοι «απάντησαν» στο δεύτερο ημίχρονο, ισοφαρίζοντας με τον Κουτσούμπα στο 53’.

Ο Άρης πήρε τελικά τη νίκη-πρόκριση, με τον Τσίτα και πάλι να χρίζεται σκόρερ στο 87’ για το τελικό 2-1.