Εργοτέλης-Χανιά 1-1: Φιλική… μοιρασιά με άρωμα από Super League 2

Κουατένγκ και Βάρκας τα γκολ της αναμέτρησης

Χωρίς νικητή έληξε η φιλική αναμέτρηση στο Παγκρήτιο Στάδιο ανάμεσα στον Εργοτέλη και τα Χανιά.

Οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1, σε μια… πρόγευση των επίσημων αγώνων που θα δώσουν για το πρωτάθλημα της Super League.

Το παιχνίδι πρόσφερε χρήσιμα συμπεράσματα στους Νίκο Μπαδήμα και Νίκο Παπαδόπουλο, για την αγωνιστική κατάσταση των ποδοσφαιριστών τους αυτή τη χρονική περίοδο.

Αμφότερες είχαν κάποια καλά διαστήματα, δημιουργήθηκαν ευκαιρίες, όμως σίγουρα έχουν ακόμη πράγματα να βελτιώσουν.

Ο Εργοτέλης πήρε το προβάδισμα στο 11’ με εύστοχο πέναλτι του Κουατένγκ, που δόθηκε για χέρι του Μπαΐροβιτς.

Η φιλοξενούμενη ομάδα είχε… απάντηση πριν τελειώσει το πρώτο ημίχρονο, όταν στο 44’ ο Τζελέπης απέκρουσε αρχικά το πλασέ του Βασιλόγιαννη, όμως ο Βάρκας στην επαναφορά έκανε το τελικό 1-1.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Νίκος Μπαδήμας): Τζελέπης (66’ Τσέλιος), Ε. Κόλα, Σαρρής (60’ Μήτσο), Ποζατζίδης, Ντουμάνης (46’ Νικολακάκης), Κατσούρι (77’ Τσαμαντιώτης), Πέιος (78’ Πακιουφάκης), Βουτσάς (87’ Πατελάκης), Μπουτσάκης, Κουατένγκ (72’ Δασκαλάκης), Κωστανάσιος (60’ Νεράλ).

ΧΑΝΙΑ (Νίκος Παπαδόπουλος): Κουτζαβασίλης (46’ Κατσιμήτρος), Καψάλης (46’ Καλαϊτζάκης), Πατάπης (46’ Στίκας), Παντεκίδης, Καμαρά (64’ Γαϊτάνης), Παναγιωτούδης (87’ Μπερντίος), Βογιατζής (46’ Τριανταφυλλάκος), Βασιλακάκης (77’ Σκέντζος), Βασιλόγιαννης (64’ Α. Κόλα), Βάρκας (64’ Κογιέτε), Μπαΐροβιτς (64’ Κολλάς).