Επίθεση… φωτιά: Ο Αλμυρός νίκησε 5-0 την ομάδα Κ19 του ΟΦΗ

Δυνατό φιλικό παιχνίδι στο γήπεδο Γαζίου

Συνεχίζει τις εξαιρετικές εμφανίσεις ο Αλμυρός, που επικράτησε 5-0 της ομάδας Κ19 του ΟΦΗ σε ένα ακόμη φιλικό προετοιμασίας.

Η ομάδα του Δημήτρη Βολονάκη ήταν εντυπωσιακή στην επίθεση και επιβεβαίωσε την ανωτερότητα της, ενώ οι νεαροί παίκτες του Μανόλη Πατεμτζή έδωσαν ένα αγώνα υψηλών απαιτήσεων.

Η ομάδα του Γαζίου άνοιξε το σκορ με τον Πιερτζιάκομι, ενώ ο Δαμιανάκης πέτυχε το 2-0. Τη… σκυτάλη πήρε ο Κουράκης πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, ανεβάζοντας το δείκτη του σκορ στο 3-0.

Στην επανάληψη, ο Τσαμάρες πρόσθεσε το όνομα του στη λίστα με τους σκόρερ, ενώ ο Απλαδάς διαμόρφωσε το τελικό 5-0.

ΑΛΜΥΡΟΣ (Δημήτρης Βολονάκης): Χανιωτάκης, Αγαπάκης, Γιαλούσης, Ξενοκτιστάκης, Ντιονίσιο, Δαμιανάκης, Τσαμάρες, Ενγκουέμ, Ντιατά, Χαϊντίνι, Πιερτζιάκομι.

Αγωνίστηκαν και οι Βλαχάκης, Κοζάκης, Κανδηλάκης, Αρχοντάκης, Μπρέγκνα, Ρομέα, Γαρεφαλάκης, Κουράκης, Απλαδάς, Κουγιουμτζής.

ΟΦΗ Κ19 (Μανόλης Πατεμτζής): Σακαλίδης, Αμανάκης, Κορνηλάκης, Γωνιωτάκης, Χνάρης Κ., Χαλκιαδάκης, Αποστολάκης, Λέλεκας, Σωμαράκης, Μπέκου, Θεοδοσουλάκης.

Στο β’ ημίχρονο χρησιμοποιήθηκαν οι: Θαλασσινός, Χνάρης Γ., Γεωργαλής, Γιακουμάκης, Βιτώρος.