Άφησε καλές εντυπώσεις στα Περιβόλια ο Πόρος

Ήττα με 1-0 και ανταγωνιστικό πρόσωπο στο σημερινό τεστ με τα Χανιά

Ένα τεστ πολύ υψηλών απαιτήσεων έδωσε σήμερα ο Πόρος στα Περιβόλια, γνωρίζοντας την ήττα με 1-0 από την ΠΑΕ Χανιά αλλά παρουσιάζοντας ένα ανταγωνιστικό πρόσωπο απέναντι σε μια ομάδα Super League 2.

Ναι μεν τα Χανιά σκόραραν με τον Καμαρά στο 30ο λεπτό και είχαν αρκετές ακόμη ευκαιρίες για να σκοράρουν αλλά και η ομάδα του Ηρακλείου ήταν πολύ καλή στα πρώτα 25 λεπτά αλλά είχε και δοκάρι με τον Μπέλιτς για να ισοφαρίσει στο 63’.

Α.Ο. ΧΑΝΙΑ (Νίκος Παπαδόπουλος): Κατσιμήτρος, Βογιατζής, Καμαρά, Στίκας, Πατάπης, Παναγιωτούδης, Βασιλακάκης, Τριανταφυλλάκος, Βασιλόγιαννης, Κουέτε, Μπαίροβιτς. Στην επανάληψη έπαιξαν και οι: Κουτζαβασίλης, Καψάλης, Καλαϊτζάκης, Βάρκας, Κόλα, Μπερντίος.

ΠΟΡΟΣ (Ανδρέας Σκέντζος): Ζαφείρης (77' Αποστολάκης), Ψωρογιάννης, Πανάγου, Παγώνης (53' Πλαϊτάκης), Παπαδομιχελάκης (89' Μυλωνάκης), Αρώνης (53' Τσάτσος), Αριστεινίδης (39' Κουτσογιαννάκης, 70' Σηφάκης), Ράπτης (66' Μεχμετάϊ), Πήλιος (61' Κλίνης), Μπάμπης (66' Χασουράκης), Μπέλιτς.