ΠΟΑ-U19 ΟΦΗ: Φιλική ισοπαλία 1-1 στο Ατσαλένιο

Ο Μιγκέλ Ολιβέιρα σκόραρε και ξεχώρισε για τους γηπεδούχους

Φιλικό με καλό ρυθμό, αρκετές φάσεις και χρήσιμα συμπεράσματα ήταν αυτό που έγινε σήμερα στο Ατσαλένιο, με τον ΠΟΑ να αναδεικνύεται ισόπαλος 1-1 με την U19 ΟΦΗ. Ήταν η δεύτερη φιλική ισοπαλία για τις δύο ομάδες στη διάρκεια της προετοιμασίας, καθώς στα προηγούμενα τεστ ο ΠΟΑ είχε φέρει 2-2 με τον ΠΑΟΚ και ο ΟΦΗ 3-3 πάλι με τους Κρουσανιώτες.

Ο ΠΟΑ είχε για πρωταγωνιστή τον Μιγκέλ Ολιβέιρα, με τον Πορτογάλο να είναι ορεξάτος, να δημιουργεί φάσεις, να σκοράρει στο 47’, να έχει και δοκάρι στο α’ ημίχρονο. Δοκάρι για τον ΠΟΑ είχε και ο Σένκα στο 55’.

Ο ΟΦΗ από την πλευρά του δέχτηκε πίεση στο α’ ημίχρονο αλλά κράτησε το 0-0, στην επανάληψη βρέθηκε πίσω στο σκορ αλλά μετά την ισοφάριση στο 63’ με τον Θεοδοσουλάκη, ήταν καλύτερος στον αγωνιστικό χώρο. Μάλιστα είχε δοκάρι με τον Αποστολάκη και τετ-α-τετ με τον Θεοδοσουλάκη για να σκοράρει και δεύτερη φορά στο ματς…

ΠΟΑ: Γιαγκιόζης, Ρουμπάκης, Χατζηανδρέου, Αννιτσάκης, Πατινιώτης, Κερμενίδης, Μεϊρέλες, Σένκα, Βοργιάς, Ολιβέιρα, Καϊμακαμούδης. Έπαιξαν και οι: Σαμουηλίδης, Λέλεκας, Νηστικάκης, Γιαλυτάκης, Αμπατζής, Τσιρούδης, Ζούζουλας, Λίλος, Μπέγκα,

Κ19 ΟΦΗ: Μιράσι, Χνάρης Γ., Κορνιλάκης, Γωνιωτάκης, Σημαιάκης, Βασιλάκης, Αποστολάκης, Καφούσης, Σωμαράκης, Μπέκου, Θεοδοσουλάκης. Έπαιξαν και οι: Καλαφάτης, Χνάρης Κ., Βιτώρος, Γιακουμάκης, Αμανάκης, Γεωργαλής