Πήρε βαθμό στο 92’: Ισοπαλία 2-2 για την Επισκοπή με Σαντορίνη

Στην αναμέτρηση που έγινε στο γήπεδο της Νάξου

Η Επισκοπή πήρε παλικαρίσιο βαθμό στη Νάξο, με το σημερινό 2-2 κόντρα στη Σαντορίνη για τη 16η αγωνιστική στο Νότιο όμιλο της Football League.

Οι Ρεθυμνιώτες ισοφάρισαν στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Γεωργούση, κάνοντας μεγάλη προσπάθεια στα τελευταία λεπτά.

Η ομάδα του Βέλιτς αιφνιδιάστηκε στο ξεκίνημα, με τον Κανούλα να κάνει το 1-0 στο 11’, ενώ οι γηπεδούχοι είχαν και δοκάρι με τον Ντινιωτάκη στο 20’.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η Επισκοπή αντέδρασε και ισοφάρισε στο 51’ με εύστοχο πέναλτι του Τσιριγώτη.

Η Σαντορίνη πήρε εκ νέου το προβάδισμα στο 62’ με πέναλτι του Κανούλα, όμως οι Ρεθυμνιώτες δεν είχαν πει την τελευταία τους… λέξη και στο 92’ πέτυχαν το 2-2 με σκόρερ τον Γεωργούση.

ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ (Νίκος Παντέλης): Δερμιτζάκης, Κουρέλλας, Ερρίκος (57’ λ.τ. Σιμιτζής), Παζαχαρίας, Παντίδος, Μάλαϊ (57’ Μπιρμπίλη), Ιβανίδης, Πολύζος (77’ Λάμπρου), Μπουντόπουλος (57’ Σκαθαρούδης), Κανούλας, Ντινιωτάκης (87’ Μηνάς).

ΕΠΙΣΚΟΠΗ (Γιάσμινκο Βέλιτς): Δήμιζας, Ανδρικόπουλος, Γιαννούτσος, Λάμτσε (74’ Χρουσιέλ), Ανδρέου, Παναγιωτίδης, Πολυχρόνης, Σουμπασάκης (86’ Καραγιάννης), Νάνι, Λίμα (66’ Γεωργούσης), Τσιριγώτης.