Σημαντική νίκη για τον Ρεθυμνιακό, 2-1 τον Πλατανιά...

Προηγήθηκε 2-0 από το πρώτο μέρος και οι φιλοξενούμενοι απλά μείωσαν...

O Ρεθυμνιακός νίκησε σήμερα με 2-1 τον Πλατανιά στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 12ης αγωνιστικής στη Γ΄Εθνική και πήρε βαθιά βαθμολογική ανάσα...

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 1ο λεπτό του αγώνα: Ο Γκιόκας κέρδισε το πέναλτι μετά από μαρκάρισμα του Μαθιουλάκη. Την εκτέλεση ανέλαβε το Δελήμπασης και με ψύχραιμη εκτέλεση νίκησε τον Βαρουξάκη και έκανε το 1-0!

Ο Ρεθυμνιακός κατάφερε να φτάσει και σε δεύτερο γκολ: Από σέντρα του Αντιασβίλι και σύγχυση ο Λαζίδης πέτυχε το 2-0 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Το μόνο που κατάφερε ο Πλατανιάς ήταν να μειώσει: Στο 84΄ ο Γελαδάρης με πλασέ πέτυχε το τελικό 2-1...

Ρεθυμνιακός: Νικηφόρος Γ., Ψορογιάννης, Μυρθιανός(Λ.Τ. 16΄ Νικοφόρος Γ.), Καλιτσουνάκης, Δελήμπασης, Φράγκος, Ντεμίρι, Αντιασβίλι, Γκιόκας, Παπιομίτογλου(75΄ Σηφακάκης), Λαζίδης(Λ.Τ. 58΄ Βρεττός)

Πλατανιάς: Βαρουξάκης, Γελαδάρης, Καίσαρος, Γιανικάκης, Ταγιάρι, Μαθιουλάκης(76’ Πατρικάκης), Γιακουμάκης, Μάλαμας, Γκολόσι(54΄ Αλιφιεράκης), Παχής, Καρβούνης