SL2: Ήττα για τον ΟΦ Ιεράπετρας στις καθυστερήσεις

Η ομάδα του Λασιθίου έχασε 2-3 από την Παναχαϊκή

Σε… ροντέο εξελίχθηκε η σημερινή αναμέτρηση του ΟΦ Ιεράπετρας με την Παναχαϊκή, όπου η κρητική ομάδα ηττήθηκε 2-3.

Οι Πατρινοί σκόραραν στις καθυστερήσεις του αγώνα για την 5η αγωνιστική των Play out και πήραν ένα «τρίποντο» γοήτρου.

Άλλωστε, οι Λασιθιώτες έχουν υποβιβαστεί και μαθηματικά, αναμένοντας πλέον τις εξελίξεις με την αναδιάρθρωση.

Στο 51’ ο Βουό άνοιξε το σκορ για την ομάδα του Τίμου Καβακά, όμως οι φιλοξενούμενοι έφεραν το ματς στο 1-2 με τέρματα των Μπάτροβιτς και Γιούση.

Ο Καψάλης στο 86’ πέτυχε το γκολ της ισοφάρισης, όμως οι Πατρινοί σκόραραν ξανά με τον Μπάτροβιτς στις καθυστερήσεις και διαμόρφωσαν το τελικό 2-3.

Στα άλλα σημερινά ματς, Τρίκαλα και Δόξα Δράμας αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1, ενώ χωρίς νικητή έληξε και το παιχνίδι Απόλλων Λάρισας-ΑΕ Καραϊσκάκης 2-2.