Ισοπαλία (1-1) για τα Χανιά στην Ξάνθη, μεγάλο διπλό του Λεβαδειακού στην Νίκαια

Όλα όσα έγιναν στην πρεμιέρα των Play Off της Super League 2

Τα Χανιά πήραν ισοπαλία στην Ξάνθη στην πρεμιέρα των Play Off της Super League 2 αλλά δεν έμεινε κανείς ικανοποιημένος...

Στο τέλος του ημιχρόνου δόθηκε πέναλτι για χέρι του Βέρκερ, στο οποίο ευστόχησε ένα λεπτό μετά ο Διαμαντόπουλος για το 0-1.

Στο δεύτερο η Ξάνθη πίεσε από νωρίς αλλά τα Χανιά δέχτηκαν ένα γκολ που μπορούσαν να αποφυγουν για την ισοφάριση στο 58’ από τον Θ. Παπάζογλου (1-1). Η μεγαλύτερη ευκαιρία για το διπλό χάθηκε στο 87’ με τον Διαμαντόπουλο.

Την ίδια ώρα το διπλό της ημέρας το έκανε όμως ο Λεβαδειακός σε εκπληκτικό ματς στην Νίκαια (2-3) και πήρε προβάδισμα για την 2η θέση, διεκδικώντας και την πρώτη!