Έχασαν στις καθυστερήσεις τα Χανιά στην Πάτρα

Ήττα στο 96΄ από την Παναχαϊκή...

Η Παναχαϊκή υποδέχθηκε τα Χανιά στο πιο αμφίρροπο παιχνίδι της αγωνιστικής. Οι Πατρινοί επικράτησαν με 3-2, χάρη στα γκολ των Κουσκουνά 13' και Αραβίδη 33', με τον πρώην επιθετικό της ΑΕΚ να πετυχαίνει το νικηφόρο τέρμα στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων του δευτέρου ημιχρόνου.

Για τους Χανιώτες , ο Βασιλόγιαννης ισοφάρισε σε 1-1 στο 32', ενώ ο Τριανταφυλλάκος πέτυχε το γκολ της ισοφάρισης στο 79', ενώ η ομάδα του Νίκου Παπαδόπουλο έχασε πέναλτι με τον Δημητριάδη στο 70', ενώ ολοκλήρωσαν το παιχνίδι με 10 παίκτες, λόγω αποβολής του Μασένα στο 75'.

Παναχαϊκή: Αθανασόπουλος, Μασουέρο, Χατζητερζόγλου, Ζήσης, Βογιατζής, Φουάσης, Ντούνης, Ντάλα Κόστα, Λεμονής, Μπαράτα, Καψάλης

Χανιά: Κουτζαβασίλης, Νίκολιτς, Γρομητσάρης, Ανδρέου, Σωτηράκος, Παναγιωτούδης, Πλέγας, Κάρλος, Κάσσος, Βασιλόγιαννης, Διαμαντόπουλος