Super League 2: Τρίποντα για Ιωνικό και Λεβαδειακό

Οι Νικαιώτες πάντα πρώτοι με 4-2 επί της Δόξας, ο Λεβαδειακός 2-1 τον Απόλλωνα Λαρ.

Στα δύο παιχνίδια που έγιναν σήμερα και άνοιξαν την αυλαία της 20η αγωνιστικής της Super League επικράτησαν τα φαβορί.

Ο Ιωνικός ξεπέρασε με το εμφατικό 4-2 το εμπόδιο της Δόξας Δράμας, πέτυχε την 7η διαδοχική νίκη του και συνεχίζει στην κορυφή της βαθμολογίας.

Πέντε βαθμούς πιο πίσω ο Λεβαδειακός, που αποδείχτηκε εφτάψυχος και πέρασε με 2-1 από την έδρα του Απόλλωνα Λάρισας, σε ένα ματς με δραματικό φινάλε.

Στη Νίκαια, ο Ιωνικός μάλιστα προηγήθηκε 4-0 (δύο γκολ ο Κάστρο και από ένα οι Ρόλε και Νιάσε) με την ομάδα του Κολιτσιδάκη να μειώνει στο τέλος με δύο γκολ του Κόντου.

Στη Λάρισα έγινε συναρπαστικό παιχνίδι, με τον Μπιανκόνι να κάνει το 0-1 στο 61’.  Οι γηπεδούχοι «πάγωσαν» τους Βοιωτούς στο 89ο λεπτό με πέναλτι του Χατζή, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη και... απάντησαν με το ίδιο νόμισμα αφού ο Μπιανκόνι δύο λεπτά αργότερα έγειρε την πλάστιγγα υπέρ του Λεβαδειακού από την άσπρη βούλα.