Στο τέλος έχασε τη μεγάλη νίκη κόντρα στον Λεβαδειακό ο ΟΦΙ (1-1)

Ισοφάρισαν στο 88΄οι Βοιωτοί...

Mε γκολ στο 88ο λεπτό ο Λεβαδειακός πήρε τη μπουκιά από το στόμα του ΟΦΙ με τελικό σκορ το 1-1 στην Ιεράπετρα...

Στο 30ο λεπτό το σουτ του Νίκα από το ύψος της περιοχής αποκρούστηκε από το δοκάρι και στην επαναφορά ξανά ο Νίκας σουταρε αστοχα.

Εννια λεπτά αργότερα από κεφαλιά του Γκίνη ο Βογιατζής βρίσκεται στο έδαφος υπό την πίεση του Παναγιώτου και ο Τσαγκαράκης εδωσε  πέναλτι. Ο Κούστα ευστοχησε και έγινε το 1-0!

Στα τελευταία λεπτά ωστόσο ο Λεβαδειακός προειδοποίησε με Τζημόπουλο και ο Μαρίνος στο 88΄πέτυχε το τελικό 1-1...

Διαιτητής: Τσαγκαράκης (Χανίων)

Βοηθοί: Μαυραντωνάκης (Ηρακλείου) – Αναστασάκης (Χανίων)

4ος διαιτητής: Λεμπέσης (Πειραιά)

Κίτρινες κάρτες: Μύγας (36’), Μιγκέλ (37’), Σμίλτος (68’), Γκίνη (68’), Τζημόπουλος (87’), Λεμονής (90+4’), Λιάγκας (90+5′), Βογιατζής (90+5′)

ΟΦ Ιεράπετρας (Τίμος Καβακάς): Αθανασόπουλος, Βογιατζής, Σμίλτος, Μασουέρο, Ζήσης, Φουάσης (75’ Αρναούτογλου), Λεμονής, Τεγούσης (55’ λ.τρ. Ντάλα Κόστα), Γκίνη, Ντούνης, Κούστα (83’ Αρσενίδης).

Λεβαδειακός (Τζιουζέπε Σανίνο): Μένκα, Μύγας, Δημόπουλος (54’ Μαρίνος), Λιάγκας, Παναγιώτου, Τζημόπουλος, Νίκας (74’ Ενομό), Μεχία, Πολέτο (74’ Κονέ), Συμελίδης (54’ Τζιώρας), Μπιανκόνι Μιγκέλ (80’ Κωστή).