Η Ισπανία με...βοήθεια και από τον Λόρια πήρε στις καθυστερήσεις το διπλό στη Γεωργία

Προηγήθηκαν και άξιζαν βαθμό μπροστά σε πολύ κόσμο οι γηπεδούχοι...

Η Ισπανία είδε... τον χάρο με τα μάτια της αλλά με γκολ στο 92΄(ευθύνη Λόρια) πέρασε με σκορ 1-2 από την Γεωργία...

Οι Γεωργιανοί και ενόψει της αναμέτρησης της Τετάρτης (31/03) με την Εθνική μας ομάδα, έδειξαν εξαιρετικά στοιχεία στο παιχνίδι τους -μπροστά σε 20.000 οπαδούς- και σόκαραν τους Ισπανούς στο 44', με τον Κβαρατσκέλια να πατάει περιοχή και να πλασάρει τον Ουνάι Σιμόν.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ωστόσο, οι Ισπανοί, γνωρίζοντας πως θα μπλέξουν για τα καλά πια, βγήκαν με το μαχαίρι στα δόντια και ισοφάρισαν γρήγορα με τον Φεράν Τόρες (56'). Από εκεί και πέρα το ματς ήταν ένας επιθετικός μονόλογος για τους Ίβηρες, αλλά το γκολ της νίκης δεν ερχόταν. Μέχρι το 92'. Τότε ο Ντάνι Όλμο εξαπέλυσε έναν «κεραυνό», η αντίδραση του Λόρια δεν ήταν καλή και η Ισπανία πήρε το «τρίποντο», κερδίζοντας και κάμποση ηρεμία.

Αξίζει να σημειωθεί πως στο 94' αποβλήθηκε ο Σενγκέλια και δεν θα παίξει στην Τούμπα την Τετάρτη με την Ελλάδα!