Δόξα-ΟΦΙ 2-1: Άγγιξε το βαθμό στη Δράμα ο ΟΦΙ

Οι Ιεραπετρίτες είχαν μεγάλες ευκαιρίες για την ισοφάριση

Ο ΟΦΙ αδικείται από την ήττα με 2-1 που γνώρισε σήμερα στη Δράμα από τη Δόξα, καθώς στα τελευταία λεπτά άγγιξε την ισοφάριση και το βαθμό της ισοπαλίας.

Η ομάδα της Ιεράπετρας ήταν καλύτερη στο πρώτο εικοσάλεπτο και απείλησε δύο φορές. Τόσο με την κεφαλιά του Αποστολίδη, όσο και με το σουτ του Κούστα.

Οι γηπεδούχοι όμως άνοιξαν το σκορ στο 24’ με την εξαιρετική έμπνευση του Μαυριά. Στο 51ο λεπτό ο Βάντερσον συνδύασε την επιστροφή του στην ενδεκάδα με γκολ. Έκανε το 2-0 εκμεταλλευόμενος τη σύγχυση στην άμυνα των φιλοξενούμενων.

Ο Ντάλα Κόστα στο 69ο λεπτό μείωσε σε 2-1 για τον ΟΦΙ και... άγχωσε τους γηπεδούχους. Μάλιστα η ομάδα από την Ιεράπετρα είχε δύο μεγάλες ευκαιρίες στις καθυστερήσεις να φτάσει στην ισοφάριση και να φύγει από τη Δράμα με το βαθμό.

Τόσο με τον Ντάλα Κόστα στο πρώτο λεπτό του επιπρόσθετου χρόνου, όσο και με τον Κούστα στο τέταρτο και τελευταίο. Η Δόξα ανέπνευσε βαθμολογικά κάνοντας προσπάθεια να προσεγγίσει την εξάδα, αντίθετα η Ιεράπετρα παραμένει συγκάτοικος με τον Καραϊσκάκη στην ουρά της βαθμολογίας.

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ (Θανάσης Κολιτσιδάκης): Στεφανάκος, Πινδώνης, Μαυρίας (84′ Σαμπανίδης), Παπαργυρίου, Κουκόλης, Παρασκευάς, Χάμοντ (35′ λ.τ. Φυτόπουλος), Κουτσιανικούλης (74′ Μενσά), Άντερσον, Βάντερσον (74′ Μενσά), Μπαράνκο (74′ Μαρινάκης)

ΟΦ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ (Τίμος Καβακάς): Αθανασόπουλος, Βογιατζής, Χιντζίδης (44′ λ.τ. Αρναούτογλου), Μασουέρο, Σμίλτος, Τεγούσης (57′ Αρσενίδης) Λεμονής, Γκίνη (83′ Τσιλιγγίρης), Κούστα, Ντούνης, Αποστολίδης (46′ Ντάλα Κόστα)