«Λάφυρο» ο βαθμός: Ισοπαλία για τον ΟΦ Ιεράπετρας στην έδρα του Απόλλωνα Λάρισας (1-1)

Ο Αποστολίδης το γκολ της ισοφάρισης

Συνέχισε την ανοδική του πορεία ο ΟΦ Ιεράπετρας, που αναδείχθηκε ισόπαλος 1-1 με τον Απόλλων Λάρισας.

Μετά από δύο συνεχόμενες νίκες, η ομάδα του Λασιθίου πήρε ένα σημαντικό εκτός έδρας βαθμό, στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής για τη Super League 2.

Η ομάδα του Τίμου Καβακά «χτίζει» ένα αήττητο σερί, που είναι πλέον στους τρεις αγώνες.

Στη σημερινή αναμέτρηση, οι Λαρισαίοι ξεκίνησαν δυνατά και είναι με το… καλημέρα κλασσικές ευκαιρίες.

Αφού αρχικά έχασαν πέναλτι με τον Γιάκο να σουτάρει άουτ από την «άσπρη βούλα», ο Μόρας έδωσε το προβάδισμα στον Απόλλωνα στο 11ο λεπτό.

Ο ΟΦ Ιεράπετρας «έβγαλε» αντίδραση στο δεύτερο ημίχρονο κα πέτυχε το γκολ της ισοφάρισης στο 77’, όταν ο Αποστολίδης βρήκε το δρόμο προς τα δίχτυα μετά από ασίστ του Ντούνη.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ (Κώστας Φρατζέσκος): Γλύκος, Γκόλιας (86’ Νύκταρης), Καρρίκι, Μόρας, Γιάκος, Σκούπρα, Λίταινας (73’ Μπαστιάνος), Μπάμπης (80’ Ομπράντοβιτς), Χατζής, Ντα Κάμπο (73’ Μπαλογιάννης), Αθανασιάδης (86’ Κουτρουμπής).

ΟΦΙ (Τίμος Καβακάς): Αθανασόπουλος, Πριόνας (46’ Καψάλης), Χιντζίδης, Μασουέρο, Χατζητερζόγλου, Φουάσης (59’ Ντούνης), Βογιατζής (59’ Τεγούσης), Γκίνη, Μπαράτα (52’ Αποστολίδης), Κούστα, Ντάλα Κόστα (41’ λ.τ. Ζήσης).