Νέα ήττα: Ο ΟΦ Ιεράπετρας έχασε από το Διαγόρα (1-0) στη Ρόδα

Η ομάδα του Λασιθίου δε μπόρεσε να πάρει ένα θετικό αποτέλεσμα

Άλλη μια ήττα γνώρισε ο ΟΦ Ιεράπετρας, που παραμένει… βυθισμένος στην τελευταία θέση της βαθμολογίας.

Η ομάδα του Λασιθίου έχασε 1-0 από το Διαγόρα στη Ρόδο, ξεκινώντας με το… στον δεύτερο γύρο της Super League 2.

Αυτή ήταν η 8η συνολικά ήττα για την ομάδα του Τίμου Καβακά, που περιορίστηκε σε παθητικό ρόλο στη σημερινή αναμέτρηση.

Ουσιαστικά προσπάθησε να φανεί επικίνδυνη με αντεπιθέσεις, κυρίως με τον Γκίνη.

Οι Ροδίτες πίεσαν με το ξεκίνημα στο δεύτερο ημίχρονο και τελικά έφτασαν στο γκολ με τον Μπαστακό στο 59ο λεπτό.

Στο τελευταίο 20λεπτο, ο ΟΦΙ δημιούργησε κάποιες ευκαιρίες, όμως ο Τσέλιος κράτησε απαραβίαστη την εστία του Διαγόρα.

ΔΙΑΓΟΡΑΣ (Σάκης Θεοδοσιάδης): Τσέλιος, Σανδραβέλης, Κοντοχρήστος, Σελινιωτάκης, Κωστούλας, Ντοριβάλ (72′ Αλαέθ), Γεωργίου (72′ Αθανασίου), Μπαστακός (81′ Μανωλάκης), Κάκκο (61′ Σμυρλής), Κονέ (61′ Λινάρδος), Μασούρας.

ΟΦ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ (Τίμος Καβακάς): Αθανασόπουλος, Πριόνας, Χιντζίδης, Χατζητερζόγλου (8′ λ.τ. Σμίλτος), Μασουέρο, Τεγούσης (36′ Αρσενίδης, 65′ Αποστολίδης), Βογιατζής, Γκίνη, Μπαράτα, Κούστα, Τσιλιγγίρης (36′ Φουάσης).