Ο Άρης ήταν επιβλητικός, 3-0 τον Ατρόμητο

Επέστρεψε στη 2η θέση...

Επέστρεψε στις νίκες και τη 2η θέση ο  Άρης, ο οποίος επικράτησε 3-0 στο «Κλεάνθης Βικελίδης» του Ατρομήτου στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής της Super League 1.

Oι γηπεδούχοι που ακόμα και αν η ΑΕΚ κερδίσει στο ντέρμπι της Λεωφόρου θα είναι δεύτεροι στην ισοβαθμία με την Ένωση προηγήθηκαν στο καλό τους πρώτο 25λεπτο χάρη στη σουτάρα του Γκάνεα (22') και ευτύχησαν να είναι όσο αποτελεσματικοί χρειαζόταν στο δεύτερο ημίχρονο. Πετυχαίνοντας ακόμα δύο γκολ με τους Σάσα (65', ασίστ Γκάνεα) και Σίλβα (80') και παίρνοντας το «τρίποντο».

Άρης (Άκης Μάντζιος): Κουέστα – Σούντγκρεν (79' Σάκιτς), Ροζ, Δεληζήσης, Γκάνεα – Σάσα (79' Κάτσε), Τζέγκο – Μπρούνο (68' Σίλβα), Μπερτόλιο (64' Μάνος), Γκάμα – Μήτρογλου (64' Μανσίνι).

Ατρόμητος (Σάββας Παντελίδης): Θεοδωράκης - Γκάλο (74' Ούμπιδες), Γούτας, Γκαλβάο, Τομάσεβιτς - Νάτσος, Χαρίσης – Νταβιώτης (69' Χριστοδουλόπουλος), Μουνίθ, Αγκάγιεφ (66' Ραμπέγιο) – Εντομβόνγι (46' Κωτσόπουλος, 69' Μάτιτς).