Δεν άντεξε ο ΟΦΙ στην Ξάνθη

Έδωσαν μεγάλη μάχη οι Ιεραπετρίτες αλλά λύγισαν λίγο πριν το τέλος

Κοντά σε ένα σπουδαίο αποτέλεσμα στην έδρα της Ξάνθης έφτασε σήμερα ο ΟΦΙ αλλά δεν άντεξε και λίγο πριν το τέλος δέχτηκε το γκολ που τον υποχρέωσε σε ήττα με 2-1.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 24’ με τον Σιατραβάνη, με τον ΟΦΙ να είναι μαχητικός στη συνέχεια και να ισοφαρίζει 1-1 στο 40’ με εύστοχο πέναλτι του Βογιατζή.

Με πρωταγωνιστή τον τερματοφύλακα Αθανασόπουλο, οι Ιεραπετρίτες κρατούσαν την ισοπαλία στο β’ ημίχρονο ενώ πήραν και το αριθμητικό πλεονέκτημα στο 79’, όταν αποβλήθηκε για την Ξάνθη ο Έμπερτ. Παρότι έπαιζαν όμως με 10 παίκτες, οι γηπεοδύχοι έγιναν πιο πιεστικοί στα επόμενα λεπτά και στο 84’ έβαλαν το γκολ της νίκης με εξαιρετική προσπάθεια του Τάτου…

ΞΑΝΘΗ (Τόνι Πόποβιτς): Ίτσο, Πέτροβιτς, Kέβιν, Τ. Παπάζογλου (7' λ. τρ. Τζούρμαν) Βέρκερ, Μπριλάντε, Έμπερτ, Σιατραβάνης (86' Θυμιάνης), Σρόιγεν (66' Ντίνας), Τάτος (86' Βόλτερς), Καπνίδης (66' Μυστακίδης).

Ο.Φ. ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ (Τίμος Καβακάς): Αθανασόπουλος, Τεγούσης, Χιντζίδης (72' Αρναούτογλου), Χατζητερζόγλου, Μασουέρο, Λεμονής, Βογιατζής, Μπαράτα, Γκίνη (25' λ. τρ. Πριόνας), Ντάλα Κόστα (64' Aποστολίδης), Κούστα.